Ceramika, fotografie, afisze, nalepki ścienne. Starczy kilka zdobień na ścianie, by wnętrze nabrało stylu. Nie masz pojęcia, w jaki sposób ozdobić ścianę w pokoju dziennym czy w kuchni? Zobacz zdjęcia aranżacyjne dostępne w sieci. Zajrzyj też do profesjonalnych magazynów. Znajdziesz tam jeszcze więcej inspiracji.

Wybierz ścianę, na której mogłyby się znaleźć ozdoby. Może to być ściana, na którą nagminnie spoglądasz, dla przykładu przy stole jadalnianym, przy kanapie, nieopodal okna. Bądź też ściana, która cię irytuje, wymaga odświeżenia, ma nierówności (nowe ozdoby zatuszują jej wady). Wskazówka: ścienna aranżacja jest w stanie także odwrócić uwagę od mniej atrakcyjnych części mieszkania.

wzór na ścianie

Autor: Alpina
Źródło: Alpina

Zastanów się, co chcesz wyeksponować. Do dekoracji ścian wspaniale nadają się: ceramika, afisze, fotografie, pamiątki z wyjazdów, nalepki na ścianę. Drobiazgi możesz ulokować w regale, na pojedynczych półeczkach czy powiesić na hakach, taśmach, kolorowych linkach. Pamiętaj tylko, iż porcelana a także inne wartościowe rzeczy potrzebują solidnego wsparcia (półek z podpórkami, solidnych haków – www.rathgeber.pl).

Jakim sposobem stworzyć udaną kompozycję? Wskazówką do kreowania kompozycji jest spójność. Powyższym spoiwem może być forma, zabarwienie, powtarzający się motyw, epoka. Przykładem jest styl naturalny, w którym zestawiamy motywy roślinne z prezencjami zwierzaków czy napisami . Niekiedy nawet rozmiar przedmiotu może jednoznacznie zdefiniować kolekcję jak też pozwoli ustrzec się chaosu. Uwaga! Najtrudniej połączyć ze sobą rozmaite style. Kiedy marzy nam się eklektyzm, poradźmy się dekoratora. www.rathgeber.pl/produkty/napisy-metalowe-finochrom

Inskrypcja na ścianę w 3D, stanowi niebanalną ozdobę każdego pokoju. Zawsze chciałeś mieć swe imię na ścianie, jak z katalogów? Wbrew pozorom nie jest to ogromnie trudne i nie nastręcza wielkiego wysiłku. Być może na początku pojawią się kłopoty, jednak efekt jest zaskakujący, dlatego warto podjąć próbę. Napisy 3D royal plast możesz przygotować samodzielnie przy użyciu styropianu bądź nabyć gotowe (dla przykładu w sklepie internetowym). Tam też zakupimy gotowe nalepki na ścianę, które wystarczy przykleić do wybranej ściany. Wybór podobnych nalepek (wzorów oraz zabarwień) jest przeogromny, a rezultat może być faktycznie godny podziwu!