Place zabaw – wywierają bardzo pozytywny wpływ na rozwój Twojego malca

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Mają ogromnie bogatą historię. Na początku pojawiły się w Niemczech, zaś następnie także w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych.

Nadal cieszą się niesłabnącą popularnością.
elementy

Autor: James Brooks
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak trzeba spostrzec, iż budowa placu zabaw to niemałe wyzwanie – -> sprawdź. Należy albowiem spełnić cały szereg rozlicznych wymogów co do nawierzchni, zabawek lub nawet ławek. Piaskownice, zjeżdżalnie, karuzele, huśtawki wagowe – wyposażenie placów zabaw powinno być przede wszystkim bezpieczne. Wszak nasze pociechy spędzają na zabawie sporo czasu. W ten sposób uczą się, trenują swe umiejętności społeczne (nawiązują relacje z rówieśnikami, poznają nowe wzory zachowań i reguły postępowania), eksplorują otoczenie – słowem rozwijają się na rozmaitych płaszczyznach, dla przykładu ruchowej, poznawczej bądź też emocjonalnej. Nie ulega zatem wątpliwości, że wyposażenie placów zabaw powinno być nie tylko bezpieczne, lecz także pełnić funkcję edukacyjną.

Warto jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii – budowa placu zabaw z pewnością nie mogłaby zakończyć się pomyślnie, gdyby nie właściwie skonstruowany projekt – Magicnets spółka z o.o..