Jak karmę dobierać dla kotów po kastracji? Która okaże się idealna? Na co zwrócić uwagę?

Kategorie Na świecie
Koty osiągają dojrzałość płciową mniej więcej około 6-12 miesięcy życia, w takim okresie więc wielu opiekunów decyduje się na ich kastrację. Wszystko przez to, iż dorosły kocur znaczy teren, a zapach takiego moczu jest bardzo nieprzyjemny

. Decyzja o kastracji więc wydaje się koniecznością, natomiast musimy pamiętać, że dla tego typu kotów musimy wybrać odpowiednią karmę.
Żywienie kota kastrowanego nie jest czymś skomplikowanym, chociaż niektórzy mogą sądzić inaczej. Tego typu dieta to głównie zdrowe, dobrej jakości pożywienia, jakie powinno wszak być dostarczane każdemu zwierzakowi, i to niezależnie od rodzaju aktywności, rasy czy wieku. Karma dla kotów sterylizowanych więc jest niezbędna.

chomik

Autor: GrrlScientist
Źródło: http://www.flickr.com

A to z tego względu, że takie koty mają tendencję do tycia Wyraźnie jest to widoczne, jeśli chodzi o koty ( zobacz również żywienie kota) wykastrowane, lecz nie tylko. Koty kastrowane posiadają trochę wolniej działający metabolizm, zaś ich dojrzały wiek sprawia, że ruszają się znacznie mniej niż wtedy, gdy były kociakami. Zawsze dopasowujemy ilość kalorii konkretnej karmy do trybu życia naszego zwierzaka. Zbyt duża waga jest dość dużym problemem, więc jeśli nasz kot ma do niej tendencję to lepiej już na początku przestawić na odpowiednią karmę. Większość producentów karm dokonuje podziału swoich produktów na te, które są dla kociąt, kotów dorosłych i tych bardziej leciwych. Najnowszy wpis:

Dla kotów dorosłych można znaleźć karmy bardziej i mniej kaloryczne

. Najlepiej nabywać karmy w specjalistycznych sklepach, tam, w jakim kupimy także inne konieczne produkty przykładowo żwirek Bazyl, jaki nadaje się dla wszystkich kotów. Cała oferta: .