Rodzaje szkła do różnych rodzajów alkoholów

Kategorie Zdrowa dieta
Alkohole podajemy w różnorodnych typach szkła, których teraz jest niezwykle dużo. W innym szkle wręczymy piwo, w innym wódkę, i w jeszcze innym drinka. Jeżeli pragniemy wykonać na naszych gościach wrażenie i podać alkohol na przyjęciu albo urodzinach w dobry sposób, bezsprzecznie powinniśmy wiedzieć, w których szkłach podawać rozliczne rodzaje alkoholów.

kieliczki, szkło, alkochol

Źródło: www.garneczki.pl
Do podawania wódki stosuje się dzisiaj zarówno kieliszki na nóżce, jak także bez, jakie inaczej określane są shotami. Wódki czyste serwuje się jedynie w kieliszkach bez nóżki, zaś wódki czyste oraz gatunkowe – w kieliszkach z nóżką. Jeżeli podajemy wino musujące lub szampana, to niewątpliwie powinniśmy serwować je w kieliszkach zatytułowanych kłosami albo fletami. Z reguły są to smukłe kieliszki, które zwężają się ku górze – zapobiega to rychłemu wygazowaniu napojów. Koniaki oraz brandy podajemy zaś w pękatych kieliszkach, jakie swym wyglądem przypominają nieco znacznego tulipana. Kieliszki te mają krótką nóżkę. Jeżeli chcemy serwować drinki, to naturalnie musimy mieć dobre szklanki do drinków. Do wyboru mamy różnorodne szklanki, których używamy w zależności od tego, czy dany drink jest rozcieńczony czy też składa się wyłącznie z samych alkoholi. Do short drinków, wykonanych wyłącznie z alkoholi, stosuje się kieliszki o dosyć krótkiej nóżce i rozszerzającej się czaszy .

kieliszki, wino

Autor: Rosendahl
Źródło: Rosendahl
Z kolei do long drinków stosujemy wielkie, smukłe szklanki o prostych ściankach.

Nie masz zamiaru, żeby interesujące teksty przemknęły Ci koło nosa? Więc na pewno wpadnie Ci w oko istotna witryna (http://www.ilustris.pl/kartki-dla-zakochanych,2,8442), na której możesz przeczytać inne posty.

W tego rodzaju szklankach często podaje się także przeróżne soki oraz napoje gazowane. Jeśli chcemy szykować hot drinki, to znaczy drinki gorące, to stosujemy do nich różnorodnych szklanek z uszkiem, natomiast drinki fantazyjne serwujemy w smukłych kieliszkach, które rozszerzają się ku górze oraz w wielu innych szklankach, jakie cechują się pomysłowym, urozmaiconym kształcie. Warto zaopatrzyć się w rozliczne szklanki i kieliszki oddane do podawania rozlicznych typów alkoholu. Komplety szklanek i kieliszków możemy bezproblemowo znaleźć w sklepach z akcesoriami alkoholowymi, i także w zwykłych marketach.