Rodzaje szkła do różnych rodzajów alkoholów

Kategorie Zdrowa dieta
Alkohole podajemy w różnorodnych typach szkła, których teraz jest niezwykle dużo. W innym szkle wręczymy piwo, w innym wódkę, i w jeszcze innym drinka. Jeżeli pragniemy wykonać na naszych gościach wrażenie i podać alkohol na przyjęciu albo urodzinach w dobry sposób, bezsprzecznie powinniśmy wiedzieć, w których szkłach podawać rozliczne rodzaje alkoholów.

kieliczki, szkło, alkochol

Źródło: www.garneczki.pl
Do podawania wódki stosuje się dzisiaj zarówno kieliszki na nóżce, jak także bez, jakie inaczej określane są shotami. Wódki czyste serwuje się jedynie w kieliszkach bez nóżki, zaś wódki czyste oraz gatunkowe – w kieliszkach z nóżką. Jeżeli podajemy wino musujące lub szampana, to niewątpliwie powinniśmy serwować je w kieliszkach zatytułowanych kłosami albo fletami. Z reguły są to smukłe kieliszki, które zwężają się ku górze – zapobiega to rychłemu wygazowaniu napojów. Koniaki oraz brandy podajemy zaś w pękatych kieliszkach, jakie swym wyglądem przypominają nieco znacznego tulipana.

Ciekawi Cię ta kwestia? Kliknij ten odnośnik i sprawdź, jak podchodzi do tego tematu inny redaktor w treści (https://www.pakujmy.pl/pl/c/Papier-toaletowy/78) swojego wpisu!

Kieliszki te mają krótką nóżkę. Jeżeli chcemy serwować drinki, to naturalnie musimy mieć dobre szklanki do drinków. Do wyboru mamy różnorodne szklanki, których używamy w zależności od tego, czy dany drink jest rozcieńczony czy też składa się wyłącznie z samych alkoholi. Do short drinków, wykonanych wyłącznie z alkoholi, stosuje się kieliszki o dosyć krótkiej nóżce i rozszerzającej się czaszy .

kieliszki, wino

Autor: Rosendahl
Źródło: Rosendahl
Z kolei do long drinków stosujemy wielkie, smukłe szklanki o prostych ściankach. W tego rodzaju szklankach często podaje się także przeróżne soki oraz napoje gazowane. Jeśli chcemy szykować hot drinki, to znaczy drinki gorące, to stosujemy do nich różnorodnych szklanek z uszkiem, natomiast drinki fantazyjne serwujemy w smukłych kieliszkach, które rozszerzają się ku górze oraz w wielu innych szklankach, jakie cechują się pomysłowym, urozmaiconym kształcie. Warto zaopatrzyć się w rozliczne szklanki i kieliszki oddane do podawania rozlicznych typów alkoholu. Komplety szklanek i kieliszków możemy bezproblemowo znaleźć w sklepach z akcesoriami alkoholowymi, i także w zwykłych marketach.