Sprawdzamy czym są gierki wideo z pogranicza science fiction

Kategorie Materiały dodatkowe
Generalnie rzecz ujmując, miłośnicy fantastyki w dziedzinie gier wideo, dzielą się na dwie grupy. Ci pierwsi są entuzjastami opowieści toczących się w baśniowych krainach, pełnych driad, gnomów oraz legendarnych herosów. Ci drudzy, wolą zupełnie odmienny świat przedstawiony. Gdyż science fiction rządzi się całkowicie odmiennymi zasadami. Przeważnie miejscem wydarzeń jest wszechświat, obszar często bardzo niegościnny dla naszych bohaterów. Przemierzają oni w statkach kosmicznych ten rewir, spotykając wielu obcych. Poniżej przykład dwóch interesujących gier z tego gatunku.

Battlestar Galactica online to, jak w końcu nazwa pokazuje, gra którą odgrywa się w sieci, próbując się z innymi użytkownikami, tworząc z nimi drużyny lub knując przeciwko nim- -> sprawdź informacje. Wcielamy się tutaj w postać Admirała Adamy, kierownika tytułowego statku kosmicznego. Wraz z paroma innymi maszynami przemierza on wszechświat szukając idealnej planety do zasiedlenia. Bowiem ich dom został zdewastowany przez rasę Cylonów – maszyn, które wykreowali ludzie żeby im służyły. Lecz te zbuntowały się i wypowiedziały wojnę swoim twórcom. Obecnie, kiedy przeżyła jedynie garstka osób z admirałem Adamą u steru, Cyloni przemierzają śladem niedobitków człowieczeństwa.

Nasz wpis wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na kolejne posty? Zatem nie wahaj się i klikaj pizza Olsztyn aura w podany link.

Eozgrywka Battlestar Galactica online powstała na kanwie znakomitego serialu z 2006 roku, będącego sequelem odmiennego, z lat 70-tych.

Park Linowy Carina

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl

Darkorbit także jest grą internetową, typu MMO. Wchodzimy w niej w postać dowódcy statku galaktycznego. Rozgrywka w tej produkcji skupiona jest przede wszystkim na strzelaniu do innych statków, tak samo generowanych komputerowo, jak i należących do odmiennych graczy bawiących się z nami w sieci. Darkorbit rozpoczynamy jako prosty pilot, kierujący szwankującym pojazdem zwiadowczym. Razem z rozwojem postaci i naliczaniem sobie coraz to większej puli punktów, nasz protagonista rozwija się. Dysponujemy coraz to mocniej zaawansowanymi statkami, które sami możemy rozbudowywać.

Z czystym sumieniem zalecam to źródło każdemu zwolennikowi takiego tematu. One niechybnie również są warte przeczytania.

Znajdujemy surowce, podróżując na dalekie planety, wraz z eksploatacją obszaru, mamy dostęp do znacznie większej liczby lokacji. Istnieją także specjalne pola bitewne, na których możemy pojedynkować się z innymi graczami.

Gry z nurtu science fiction są wspaniałą gratką dla każdej osoby, którą fascynuje wszechświat. Mamy szansę tutaj podróżować z jednej galaktyki do drugiej, poznawać nowe planety, stanowiące część zupełnie odmiennego układu słonecznego niż znany nam, ziemski.