W jaki sposób zaprojektować piękny i funkcjonalny ogród

Kategorie Poznaj
Niejeden z nas marzy o dużym, pięknym ogródku. W jaki sposób zaaranżować ogród, aby był nie tylko efektowny i estetyczny, lecz również funkcjonalny?

Ogród przede wszystkim powinien być miejscem wypoczynku dla nas oraz naszych bliskich. Z tej przyczyny ważne jest, aby w ogródku znalazło się miejsce, gdzie można odpocząć po męczącym czasie.

Dobrze sprawdzi się w tej roli spory zadaszony taras, pawilon albo altana ogrodowa. W marketach można kupić gotowe drewniane altanki ogrodowe, albo można je również samemu wybudować od podstaw. Wybierając altankę, warto się pomyśleć, jakie cechy powinna ona spełniać – ile ludzi ma zmieścić, jaki musi mieć kształt oraz formę – małego domku z pełnymi ścianami i podłogą, czy wystarczający jest pawilon w kształcie tylko zadaszenia położonego na słupach, bez podłogi.

meble ogrodowe

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

W ogrodzie niezwykle przydatny okaże się także domek narzędziowy, gdzie możemy pomieścić wszelkiego rodzaju narzędzia ogrodowe i warsztatowe, stojaki na drewno opałowego, rowery, kosiarkę i mnóstwo innych urządzeń oraz akcesoriów (więcej). Miejsce to jest bardzo przydatne – pozwala na uzyskanie większej przestrzeni w domu, co jest niesamowicie przydatne szczególnie w wypadku budynków niepodpiwniczonych, w których zwykle trzyma się tego typu sprzęt.

Gdy mamy ochotę sprawić przyjemność pociechom, możemy zbudować im niewielki plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i karuzelą. W dobrze zaopatrzonych marketach oraz w sklepach budowlanych można wyszukać niemałą ofertę tego rodzaju zabawek i sprzętów. Gdy dysponujemy dużą przestrzenią, trzeba pomyśleć nad zbudowaniem basenu, który z pewnością wspaniale się nam przysłuży w gorące letnie dni lub chociażby nad zbudowaniem niewielkiego stawu, który z pewnością będzie stanowił piękny i wyróżniający element w naszym ogrodzie.

Kreując ogród, warto poczytać na ten temat. W Internecie jest dostępnych dużo blogów poświęconych zagadnieniu, jak elegancko i funkcjonalnie urządzić ten teren. Na różnego rodzaju forach w Internecie można poradzić się innych forumowiczów w sprawie zaaranżowania naszego ogrodu.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej donice drewniane ogrodowe na omawiany wątek – informacje okażą się zapewne niesamowicie fascynujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Można także skorzystać z porad doświadczonego architekta krajobrazu, który z pewnością pomoże nam nadać rzeczywisty kształt naszym marzeniom i wymaganiom i dopasować ogród do wszystkich naszych potrzeb.
Zobacz altanki ogrodowe.