Relaks i komfort w ogrodzie? Jak się zapatrujesz na własne jacuzzi? Owszem, to możliwe i realne do spełnienia

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Z pewnością jak posiadasz spory ogród to zastanawiałeś się nie jeden raz, jak można wykorzystać tą specjalną przestrzeń. Być może pragnąłeś basen lub domowe jacuzzi? Jeszcze nie tak dawno szybko o tym zapominałeś, gdyż zdawałeś sobie sprawę, że cena instalacji jest zbyt kosztowna. Obecnie też jest to w sumie rozrywka dla ludzi zamożnych, jednocześnie pojawiły się inne możliwości. Bez trudności i w rozsądnej cenie jesteś w stanie zbudować ogrodowe jacuzzi lub balę wodną.

jacuzzi

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Ogrodowe jacuzzi to naprawdę ciekawy pomysł, szczególnie, że nie jest zbyt kosztowny. Koszt wanien z hydromasażem do stosowania zewnętrznego są zależne od jakości i wielkości. W sumie to kupno takiej wanny z całkowitym systemem to cena od piętnastu tysięcy do 30 000 złotych. W tej cenie dostaniesz pełny potrzebny zestaw, czyli pompa, grzałka, dysze i sterowanie. Jednakże to nie jedyne koszty, ponieważ musimy jeszcze doliczyć doprowadzenie instalacji elektrycznej, lecz też wody i kanalizacji.

Jeśli zaś idzie o ich cenę to wszystko jest zależne od indywidualnego projektu. Jest również inna możliwość, w większym stopniu ekonomiczna, lecz i nie zapewniająca takich luksusów, jak myślimy o jacuzzi. Skoro starczą Ci zwykłe kąpiele, bez dodatków w postaci prądów wodnych czy dysz, to najlepszym wyborem będą balie ogrodowe. Już za 5-8 tysięcy złotych możemy zakupić kilkuosobową drewnianą balię. Będzie ona wypełniona materiałem, takim jak w wannach, a także małym piecykiem na węgiel lub fotele z tworzywa drewno, dzięki czemu ogrzejemy wodę. Wiadomo, musimy także doliczyć koszt instalacji. Powinniśmy to wszystko przemyśleć, bo jak każda inwestycja, tak i jacuzzi czy zwykła balia ogrodowa to konkretny koszt, ale również późniejsze korzyści.

Pomyślmy sobie, jak w gorące dni będziemy raczyć się takim cudownym relaksem, jak będzie to miłe. Niekiedy więc nawet, jak koszty spore, to kolejne zalety są tak wielkie, iż zapominamy o pozostałych wydatkach. Zwłaszcza, że niektórych przyjemności nie możemy przeliczać na pieniądze. Kosztują, jak każda rzecz, ale gwarantują komfort, który wpływa na nasze zdrowie, na nasz psychiczny komfort. Jeśli pomyślimy o tym w taki właśnie sposób mamy pewność, że będziemy myśleć o tego typu inwestycji w pozytywny sposób.