Wyprawka dla noworodka – lista obowiązkowa!

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Kompletując wyprawkę dla noworodka, nie daj się porwać szałowi sprawunków. Uważnie dobieraj rzeczy, żeby po porodzie nie okazało się, że brakuje ci czegoś istotnego. Sprawdź, co niezbędnie należy mieć. Pamiętaj, aby nie kupić na początek zbyt wielu ubranek dla noworodka, bowiem dziecko po urodzeniu może okazać się większe niż przypuszczałaś.


[

niemowle

Autor: Vangelis Matos Medina
Źródło: http://www.flickr.com

]

Wybieraj rzeczy wyłącznie z naturalnych tkanin. Najlepsza jest przewiewna bawełna, frotte lub trykot, zaś z grubszych materiałów – dzianina oraz polar. Rzeczy dla malucha muszą być mięciutkie, przewiewne a także nie mogą krępować ruchów dziecka. Nie mogą również obcierać delikatnej skóry pociechy suwakami albo sztywnymi falbankami.Kiedy po raz pierwszy wyruszycie do marketu z artykułami dla bobasów, możecie doświadczyć delikatnego zawrotu głowy. Wyprawka dla oseska – co musi zawierać? Poniżej garść konkretnych wskazówek, które przydadzą się Wam w czasie sprawunków.
Wyprawka dla oseska – poniżej nasz alfabet:

Antyalergiczne kosmetyki – teoretycznie każde określone dla noworodków powinny należeć do owej grupy. Do poniektórych jednak dodawane są silne substancje zapachowe, jakie mogą uczulać.

Prezentowany artykuł jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeżeli tak, to zobacz też pozostałe polecane firmowe nadruki na ubraniu treści, ponieważ wydają się być tak samo interesujące oraz wciągną Cię kompletnie.

Jeżeli któreś z was jest uczuleniowcem, musicie być szczególnie ostrożni, bo brzdąc może być także skłonny do uczuleń. Selekcjonujcie dla niego kosmetyki przeznaczone dla noworodków, bezzapachowe jak też nie zawierające sztucznych barwników. Body. Na początek najodpowiedniejsze będą ubranka rozpinane z przodu na całej długości. Później, kiedy maluch trzyma już dobrze główkę wystarczy zapięcie na ramieniu bądź szeroki dekolt. Najlepiej zakupić trzy bez rękawów a także trzy z długimi rękawami.

noworodek

Autor: Shermond Schoberg
Źródło: http://www.flickr.com
Butelka – jeśli zamierzasz karmić piersią, twemu maluchowi jest zupełnie zbędna. Jednakowo jak smoczki, sterylizatory itd. Chusta – jest wygodniejsza aniżeli nosidło, zarówno dla rodzicieli, jak też dla dziecka. Możemy nosić w niej niemowlęcia od urodzenia. Jej negatywem jest wysoka cena, szczęściem nie tak trudno uszyć ją samodzielnie.

Czapki – potrzebne będą dwie. Jedna lekka, bawełniana, natomiast druga cieplejsza. Dobrze, aby była wiązana pod brodą na troczki, w przeciwnym wypadku będzie się zsuwać. Ręczniki dla dzieci – powinny być mięciutkie, delikatne, najlepiej z kapturkiem (dostępne tutaj).