folia samoprzylepna jako kluczowy produkt stosowany do tworzenia reklam

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Reklama stała się nieodłącznym elementem w każdej dziedzinie życia. Coraz większe żądania ośmieliły producentów do poszerzenia oferty o nowatorskie wyroby specjalistyczne w tej dziedzinie.

samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Do takiej grupy zaliczymy podział głównego segmentu towarów wykorzystywanych w reklamie. Na całym świecie folia samoprzylepna (folie samoprzylepne) stała się istotnym towarem stosowanym do sporządzania wszelakiego rodzaju tablic reklamowych, szyldów, grafik reklamowych na autach i innych pojazdach.
Jest sporo typów folii samoprzylepnych. Folia monomeryczna to najprostszy typ folii, który doskonale nadaje się do oklejania niewiele skomplikowanych kształtów, płaskich i równych zabudów wozów dostawczych, albo ciężarowych. Folie takiego typu bardzo często służą jako materiał w którym wycina się ploterowo symbole, jakie wykleja się na przednich bocznych drzwiach samochodów jako dane teleadresowe firmy – . Folie tego gatunku są przeznaczone na krótko, również średnio okresowe aplikacje. Folia samoprzylepna polimerowa to surowiec, jaki zaplanowany jest na przeciętnie, również długo okresowe aplikacje. Kluczową różnicą w stosunku do folii monomerycznych jest ich obszerniejsza elastyczność jaka pozwala wyklejać nieduże przetłoczenia na karoserii pojazdu. Grafika na samochodzie wygląda już spójnie jako jeden fragment graficzny, a nie pojedynczo wycięte symbole tak jak w wypadku folii monomerycznych. Folia wylewana to znakomity typ folii samoprzylepnych, jakie przydają się do oklejania cało-powierzchniowo grafiką reklamową, bądź zmiany zabarwienia pojazdu. Folia jest w stanie dostosować się do krągłych postaci karoserii, oraz do przetłoczeń, czy wytłoczeń. Dobór najwłaściwszego rozwiązania dyktuje postać przeznaczenia i wynik jaki chcemy zdobyć.
samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Przeznaczone do oklejania podłoże musi być odkurzone i odtłuszczone. W wypadku lakierowania podłoże powinno schnąć co najmniej 3 tygodnie, lub być całkowicie utwardzone. https://cefol.eu/pl/c/Folie-ploterowe/62
samochód

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com
Większa część folii może być nakładana na sucho, bądź na mokro.

Przy nakładaniu na przestrzenie należy folię (strona z foliami samochodowymi) podgrzać, żeby uprościć sobie dopasowanie do nierównej nawierzchni. Po nałożeniu należy dodatkowo podgrzać folię w celu utrwalenia kształtu.