Przepis na szybką kawę? Mała saszetka opcjonalnie kawa instant i gorąca woda. Ale istnieją bardziej wymagający smakosze, którzy nie poszukują recepty na szybką, lecz znakomitą w smaku, pobudzającą nasze zmysły kawę. Taką, która z chwilą pierwszego łyka, zaniesie nasze myśli do uroczej kafeterii. Jak to uczynić? Powinniśmy postarać sięo kawiarkę.

kawa po turecku

Autor: Jessica Spengler
Źródło: http://www.flickr.com
Kawiarki włoskie to wspaniałe wyjście dla osób, które doceniają zapach kawy, a nie mają ani przestrzeni, ani wolnej chwili, by stać się posiadaczami ciśnieniowych ekspresów. Soro kawiarek posiada funkcje przygotowania innego rodzaju kawy niż espresso, w tym latte oraz cappuccino. Niska cena, nieskomplikowana obsługa i szybkość czyszczenia sprawiają, że kawiarka jest jednym z ciekawszych sposobów podawania kawy. Równie ciekawym jak kafejniki – urocze dzbanki, które swoim wyglądem przypominają stylistykę rodem z czasów PRL-u. To idealny element dekoracyjny do wnętrz z duszą, który cudownie zaprezentuje się na stole podczas spotkania z przyjaciółmi i najbliższymi.

Sposób przygotowania zniewalajacej swych zapachem kawy w kawiarce nie sprawi nam trudności. Parzenie zabierze nam około dziesięciu minut. Do znajdującego się na dole naczynia trzeba jedynie wlać wodę, do środkowego – w którym ulokowane są filtry – trzeba nasypać należytą ilość kawy. Następnie należy umieścić kawiarkę na

kawiarka

Autor: Alexander Kolosov
Źródło: http://www.flickr.com

kuchence, aby woda pod ciśnieniem przedostała się przez filtry i znalazła w wyższych partii kawiarki – O zakończeniu procesu parzenia powiadomi nas znamienne syczenie.

Bogatą propozycję dotyczącą kawiarek proponują sklepy w sieci, które zapewniają ceny niższe niż w sklepach stacjonarnych. Wystarczy do wyszukiwarki internetowej wpisać frazę: kawiarki włoskie, a bez wychodzenia z domu, bez pośpiechu będzie nam dane zanurzyć się w świat zakupów. Zwłaszcza że sklepy internetowe oferują bardziej okazały wybór modeli. Kupujący sami są w stanie dokonać wyboru formy dostawy oraz płatności – np. przelewem lub przy odbiorze. Dodatkowo, kiedy wybierzemy sklep, który w zakresie usługi zapewni nam szybkie dostarczenie przesyłki, już kolejnego dnia będziemy mogli spędzać miłe chwile przy filiżance pysznej kawy.