Deficyt światła, kiepski humor, złe samopoczucie? No tak, mamy zimę. Co z tym zrobić, abyśmy poczuli się lepiej?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.,Zdrowa dieta
Zbyt mała ilość światła zwłaszcza jesienią i zimą może spowodować ból głowy. Może wywołać wiele innych, nieprzyjemnych symptomów, wśród których depresja zasłużyła na szczególne zwrócenie uwagi. Z zbyt małej ilości światła nasz nastrój jest znacznie gorsze, nasza motywacja do życia gdzieś uleciała.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
Sami się sobie dziwimy, stresujemy się, że tego typu zmiany to wstęp jakiejś zadziwiającej i niebezpiecznej choroby. Aż trudno w to uwierzyć, ale za te zmiany, dokuczliwe oznaki odpowiada tak, wydaje się bezpieczna sytuacja, jak zbyt mała ilość światła. Co można zrobić? W jaki sposób można z tym walczyć?

Naturalnie, jakbyśmy posiadali nadprzyrodzoną moc to moglibyśmy oczywiście coś na to poradzić i nie mieć z tym kłopotu. Prawie jak superbohaterowie wywalczylibyśmy więcej słońca w okresie, gdy zbyt często jest szaro i ponuro (lampy na depresję Ilumina). To by bardzo ułatwiło sprawę , a my nie mielibyśmy więcej takich niedogodności. To naturalnie scenariusz na animowaną bajkę lub film fantastyczny, my z kolei niestety mamy ograniczone pole manewru. Pomarzyć zawsze można, gorzej jednak,gdy w rzeczywistości nic się nie zmienia, a my nadal musimy męczyć się ze stanem, symulującym depresję.

Inne, także niezwykle ciekawe szczegółowe omówienie (https://www.kanownik.pl/793,biurka.html) opisywanego tematu znajdziesz w tym miejscu. Przeczytaj koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

A może wybrać się w podróż do egzotycznych krajów? Podczas zimy?

Lampa antydepresyjna

Źródło: www.ilumina.pl

Gdyby każdy tak mógł to czemu nie. Co prawda pewnością, tego typu wyjazdy są coraz bardziej popularne, jednakowoż na krótki czas. Mnóstwo osób planuje na przykład tego typu wyjazdy w czasie świąt, albo raczej na początku stycznia, bo wówczas jest taniej. No tak, to niezwykle interesująca szansa, jednak krótka i dość kosztowna. Jeśli chcielibyśmy naprawdę poczuć to południowe słońce należałoby spędzić w tego typu klimacie chociaż z dwa miesiące. Bo jeśli sobie pomyślimy, że jesień i zima w naszym kraju to co najmniej pół roku szarości, to mamy łatwy rachunek. Więc jeśli nie to, co nam pozostaje? Najlepszym, najdogodniejszym i niezawodnym sposobem jest lampa do światłoterapii.

Coraz więcej osób korzysta z tej opcji, gdyż dostrzegalne zmiany wpływają na nasze lepsze samopoczucie, na dobre funkcjonowanie i nastawienie o życia. Ogólnie światłoterapia to najlepsza alternatywa na jesienno-zimowy niedobór światła (czytaj więcej o lapach do światłoterapii). Tego typu terapia przeprowadzana jest w domu, możemy ją stosować codziennie, a dobroczynne efekty są dostrzegalne bardzo szybko.