Bierzemy pod lupę nasze ogumienie do samochodu

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Śniegi topnieją i nadchodzi czas, kiedy będziemy w naszych samochodach wymieniać opony z zimowych na letnie. Warto pomyśleć o tym zawczasu i przyjrzeć się naszym oponom używanym w zeszłym sezonie, czy aby jeszcze są sprawne. Jeśli uznamy, że nasze letnie opony należy już wymienić, warto zapoznać się z ofertą rynkową właśnie teraz.

Obserwując oferty warsztatów samochodowych, dowiemy się nie tylko, ile wyniesie obecnie wymiana opon, ale także możemy zapytać o nowości idealne do różnych warunków, a także do naszego stylu jazdy.

aluminiowa felga w samochodzie

Autor: SonnyVisions Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej kupowane rozmiary opon to 195 65 r15 czy 195 50 r15 . Jeśli precyzyjnie dobierzemy opony, zyskamy pewność, że gwarantują nam one dostatecznie wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wygodę jazdy. Zapoznajmy się więc z testami opon, jakie przeprowadzają centra badawcze. Ich wyniki mogą być wskazówką co do jakości kupowanych przez nas opon.

Jeśli zdecydowaliśmy się już, jakie opony zamierzamy kupić, możemy zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, które sprzedają obecnie opony właściwie do każdego auta i w każdym rozmiarze. Sklepy te oferują dostawę na terenie całego kraju, a także różnorakie promocje, jak choćby dostawa gratis, montaż opon w cenie zakupu czy rabaty.

Jeśli dojdziemy do wniosku, że nasze opony letnie bez problemu posłużą nam jeszcze jeden sezon, ale przydałoby się wymienić opony zimowe, koniec sezonu zimowego jest dobrym momentem, aby to zrobić. Wielu sprzedawców przygotowuje się już do sezonu wiosenno-letniego i dlatego wyprzedaje zapasy opon zimowych. To dogodna okazja, aby wyszperać dobrą ofertę kupna opon zimowych po atrakcyjnych cenach. W zależności od sprzedawcy może to dotyczyć opon w popularnych rozmiarach, na przykład 95 60 15, lub tym podobnych. Warto przemyśleć to zwłaszcza, jeśli posiadamy miejsce, aby przechować opony do następnej zimy.informacja spod linku (jeszcze więcej)Skontrolujmy jednak najpierw datę produkcji opon, ponieważ, tak jak większość towarów, opony mają swój okres przydatności do użycia, a stare, zleżałe opony – sprawdź tutaj -, zamiast zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy, mogą się stać się przyczyną jego sporego obniżenia.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *