Ćwiczysz? Chcesz schudnąć? Skorzystaj z preparatów wspomagających.

Kategorie Zdrowa dieta
Kiedy uprawiamy intensywnie sport, musimy wyjątkowo zadbać o dostarczenie organizmowi koniecznych substancji.

Niekiedy nie jest to możliwe wyłącznie przy pomocy właściwej diety. Wtedy trzeba wspomóc się dostępnymi na rynku preparatami.

Często sportowcy robią podstawowy błąd przyjmując wyłącznie anaboliki. Nie powinno się zapominać jednakże o ważnej funkcji, jaką pełnią w organizmie antykataboliki. W zwykłych warunkach proces budowania i rozpadu białek pozostaje w równowadze, jednak przy większym wysiłku to ulega zmianie. Antykataboliki wykazują zdolność hamowania rozpadu białek. Z tego powodu jeśli ćwiczymy, należy sięgnąć po antykataboliki, bo skrócą one okres regeneracji po treningu – antykataboliki na Kiedy chcemy, by treningi przynosiły spodziewany wynik, trzeba je kupić. W sprzedaży dostępnych jest kilka preparatów tego typu. Występują one pod postacią kapsułek albo (złoto lombard warszawa ) proszku do rozrabiania z wodą o rozmaitych smakach. W zależności od naszych potrzeb możemy zakupić duże lub mniejsze opakowanie. Z zasady dawkowanie uzależnione jest od faktu, czy w tym dniu trenujemy.

cla-obrazek

Autor: Morten Skovgaard
Źródło: http://www.flickr.com

W kręgu zainteresowań trenujących są też preparaty z zawartością CLA. Jest to sprzężony kwas linolowy. Co ciekawe, ten składnik w naturze znajduje się w mięsie wołowym, jagnięcym i pełnotłustych wyrobach mlecznych.
CLA wspiera metabolizm białka i tłuszczu, a również ma działanie regenerujące po treningu. Sprzyja budowaniu muskulatury. CLA jest także składnikiem preparatów do odchudzania.
Lato to czas, kiedy niejeden z nas chce schudnąć. Naturalnie w tym przypadku zasadniczym czynnikiem jest właściwa dieta oraz aktywność fizyczna.

Kiedy jednakże nie jesteśmy usatysfakcjonowani z wyniku lub nasz organizm jest szczególnie oporny, możemy pomyśleć o wspomożeniu przy pomocy CLA. Ale uwaga, aby dobrze zadziałał, jego zażywanie powinno być połączone z wysiłkiem fizycznym – zobacz. Tylko to rzeczywiście zapewni nam oczekiwaną redukcję tkanki tłuszczowej.

Chcemy przy okazji zwrócić uwagę na fakt, iż nie należy przejmować się, kiedy waga nie zmniejsza się. Jest to efektem zamiany tkanki tłuszczowej w mięśniową. A wszak o to chodziło.