Trendy szarości w domowych pieleszach.Trendy kolorystyczne w aranżacji domu na 2016 rok.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Na dom patrzymy z sentymentem, jednakże czasem potrzebna jest chociaż nieduża odmiana wystroju, dzięki której zyska on znów świeżość. Z czasem wszak preferencje domowników się przekształcają i to, co przyciągało spojrzenie jeszcze rok temu, może stracić dawny wdzięk.
Świat i nasze otoczenie zmieniają się w zawrotnym tempie. To dlatego kolory w naszych domach stanowią specyficzną formę zapisu dzisiejszych czasów – rzeczywistości, klimatów albo upodobań. Piszemy, jakie zestawienia kolorystyczne będą na topie w 2016 roku.

szary pokój

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Skandynawski krój jest przebojem w aranżacji wnętrz. Urok tkwi w przyrodzie krajów Północy. Starczy wyobrazić sobie fiordy, gejzery, lodowce czy zorzę polarną, by poczuć ów nastrój. Natchnienie przyrodą jak też naturalność jest istotą tego stylu. Warto zbudować pogodną, przytulną przestrzeń w wariancie skandynawskim. Jeżeli idzie o dekorację do wnętrz w tym kierunku, najlepiej zdecydować się na jasną kolorystykę, która skłania do relaksu.

Jeżeli jest w prezentowanym tekście coś cennego dla Ciebie, to bez wahania sprawdź koniecznie również tamto źródło (http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-wentylacji-ppoz—nowosc/10) – tam także zobaczysz dużo interesujących wiadomości.

Chłodne odcienie białości, szarości albo błękitu na ścianach rozświetlą wnętrze. Wystrój wnętrz dopełnią bielone sprzęty, futrzane bądź szklane dodatki.

Świat zwariował na punkcie nude, a dzisiaj cieliste tonacje królują nie tylko w branży tekstylnej i kosmetycznej. Weszły także do aranżacji wnętrz. Nude ma wiele odcieni, od złamanych białości, przez beżowe oraz koralowe, aż po pomarańczowe.

Intryguje Cię kwestia poruszana w tym wpisie? Przeczytaj ponadto również inne podobne posty – po prostu wejdź tutaj stylowe komody i witryny.

Takie farby stanowią łagodny odcień na ścianach. Przy ich wykorzystaniu stworzymy szykowną jak też uniwersalną przestrzeń. Warto wybrać również ciepłe odcienie metali: mosiądzu i miedzi. Do takiej aranżacji pasują puchowe dywany w minimalistycznych pomieszczeniach uzupełnionych o designerskie, nowoczesne meble. Również dodatki do kuchni zaplanuj w ciepłych odcieniach – dostepne dodatki do kuchni .

Styl przemysłowy, a więc początkowo adaptowanie opuszczonych hali fabrycznych jak też magazynów na mieszkania przez bohemę artystyczną, na przełomie lat zdobywał chmary sympatyków. Aktualnie wraca w nowej, troszkę zmiękczonej odsłonie w postaci tak zwanego soft loftu.

Kolory szarości a także białości na ścianach zestawiane bywają z fakturą cegły bądź betonu i fluorescencyjnymi akcesoriami o zielonkawym, niebieskawym albo żółtym zabarwieniu. Dzięki temu spartańskie z zasady lofty zyskują cieplejszy ton. To oferta dla każdego, kto ceni sobie niepospolite podejścia.