Nasze mieszkanie to głównie miejsce naszego odpoczynku. Lubimy po trudnym dniu w pracy powracać do ukochanego mieszkanka, gdzie czeka na nas rodzina. Odnajdujemy w naszych czterech kątach spokój i ciepło domowego ognia, przy którym tak miło jest się ogrzać po męczącym dniu. Nasze mieszkanie to miejsce, gdzie możemy się zrelaksować oraz nabrać sił na kolejne wyzwania, które stawia nam pod nogi rzeczywistość.

Fototapety, fotolaminaty na meble i drzwi

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Tę funkcję najlepiej wypełnia pokój dzienny. To pomieszczenie, gdzie centralnie miejsce zajmuje wypoczynek. Zakup porządnej kanapy to podstawowa sprawa, gdyż to przecież wokoło niej wszystko się w tym pomieszczeniu rozgrywa. Nim jednakże poniesie nas fantazja i zechcemy zdecydować się na najpopularniejszą sofę w tym sezonie, pamiętajmy o tym, że przede wszystkim musi ona być wygodna. Dopiero potem można myśleć nad właściwym odcieniem lub kształtem.

Następnym istotnym szczegółem są meble. Muszą one pasować stylistycznie do narożnika. Trzeba się również zastanowić, czy decydujemy się na cały zestaw, czy wybierzemy tylko kilka elementów. Z pewnością, w takim pomieszczeniu wspaniale będą się prezentowały witryny pokojowe. Można za szybą umieścić nasz wizytowy serwis, kolekcję figurek, czy rodzinne artefakty. W marketach jest ogromny wybór tych mebli. Odróżniają się one od siebie stylem oraz materiałem, z jakiego zostały zrobione. Niektóre modele są także podświetlane, co stanowi jeszcze jeden element dekoracji.

Urządzając pokój dzienny nie zapominajmy o właściwym oświetleniu. To przecież ono tworzy odpowiedni klimat. Można zdecydować się na klasyczny żyrandol albo punktowe oświetlenie. Z kolei, nie przesadzajmy z dekoracjami. Oczywiście, w naszym salonie muszą pojawić się jakieś ozdoby, ale trzymajmy się złotej zasady- im mniej, tym korzystniej. Jeżeli zaśmiecimy to wnętrze przeróżnymi bibelotami, może to skończyć się stylistycznym chaosem, a to z pewnością nie wpłynie dobrze na jego klimat.Za dużo elementów dekoracyjnych może nas również rozpraszać. Wówczas nie będziemy mogli skutecznie odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *