Obrazy w dekorowaniu wnętrz – gdzie je umieścić, żeby rzeczywiście uzyskać wystarczająco zadowalający efekt?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
W czasie urządzania wnętrz wiele osób skupia się nadmiernie na meblach i ich rozmieszczeniu, zapominając, że o wyglądzie pomieszczenia w dużej mierze decydują szczegóły. Warto zatroszczyć się o atrakcyjne zagospodarowanie ścian, nie tylko pod względem dopasowania najlepszego koloru, ale też ciekawych dekoracji, przykładowo w postaci obrazów. Jak je dopasowywać, by osiągnąć stosowny efekt?

Obraz do jadalni, tryptyk

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Przede wszystkim, warto pamiętać, że niewskazana jest przesada. Zbyt duża ilość obrazów może dać rezultat przeładowania, zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń, toteż trzeba precyzyjnie przemyśleć kwestię ilości obrazów. W dodatku, faktycznie ważna jest ich tematyka.

Największe znaczenie mają oczywiście indywidualne potrzeby oraz preferencje mieszkańców domu bądź mieszkania. Z pewnością warto zainwestować w obrazy prawdziwych malarzy, a nie tanie reprodukcje. Współcześnie istnieje na rynku sporo galerii, które w swojej ofercie mają obrazy mało popularnych twórców, jakie są bardzo ciekawe, a jednocześnie nie stanowią dużego wydatku. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się także obrazy tryptyki – , czyli trzy obrazy, które stanowią jedną całość.

Charakteryzują się one dosyć dużym zainteresowaniem, wobec tego nie powinno się mieć poważnych kłopotów z dobraniem zadowalającego rozwiązania. W dodatku, sprzedawane są także obrazy drukowane, chociażby ze zdjęć wybranych przez klienta. Są one wierne nawet najdrobniejszym szczegółom, a jednocześnie wyglądają jak tradycyjne obrazy. Jest to świetny sposób na wydrukowanie swoich fotografii, przykładowo ze ślubu. Namalowanie prawdziwego obrazu przez utalentowanego artystę zajęłoby zdecydowanie więcej czasu i mogłoby okazać się zbyt kosztowne. Obrazy drukowane zyskują coraz większą popularność. Aktualnie popularne jest też zagospodarowanie jednej ściany w całości obrazami i fotografiami, często w zupełnie odmiennych stylistycznie ramach. Takie ściany zapewniają wzruszające wspomnienia, a przy tym są świetną dekoracją pomieszczenia. Można je umieścić w przedpokoju, salonie lub sypialni, to zależy od tego, gdzie będzie można wygospodarować całkowicie wolną, zwłaszcza dużą ścianę.Generalnie mówiąc, obrazy we wnętrzach są jedną z najlepszych dekoracji, która nigdy nie wychodzi z mody.