Schody w domu – zwykła strefa przemieszczania się czy istotny oraz komfortowy obszar domu

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Schody w naszym lokum mogą stać się piękną ozdobą. Mogą również być zrobione w taki sposób, aby nie były widoczne. Jednak co najważniejsze, schody muszą być bezpieczne, dobrze zlokalizowane oraz dobrze wykorzystane.

Prawie każdy producent schodów drewnianych ma szeroką kolekcję (schody (zobacz czytaj więcej o firmie Domański)). Typy drewna, z których można wybierać jest naprawdę bardzo szeroki. Barwa drewna, to w obecnych czasach także nie problem – jeśli naturalny kolor nas nie zadowala, w prostu sposób możemy go zmienić. Naturalnie nie jesteśmy zmuszeni skazywać się na schody z drewna. Istnieje wiele różnych tworzyw, z których da się zrobić dobre schody. Inne materiały w szczególności nadają się do modernistycznych pomieszczeń, choć również w tym stylu, schody z drewna mogą wyglądać oldskulowo i niezwykle awangardowo.

Każdy, ceniący się producent schodów drewnianych ma w ofercie schody na zamówienie. Jest oczywiste, że każdy buduje dom na konkretnych planach oraz tylko dobrze dopasowane schody będą ładnie wyglądać i będą dopasowane do zaprojektowanych pomieszczeń. Schody na zamówienie mają tę zaletę, że zostaną wykonane idealnie podług naszego planu, ewentualnie sprostowanego przez producenta w celu zachowania ich bezpieczeństwa (schody (zobacz czytaj więcej o schodach na zamówienie)).

mieszkanie - selfie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
mieszkanie - pejzaż

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle pięknie wyglądać będą schody z drewna egzotycznego (schody (zobacz więcej informacji o schodach z drewna egzotycznego)). Ich kolor i wygląd będzie się w zupełności odróżniać od schodów z rodzimych drzew. Bez wątpienia zachwycą niejednego znajomego. Pomimo to, schody z drewna egzotycznego są znacznie kosztowniejsze w porównaniu do zwykłych, a także niezbyt ekologiczne. Dają powód do wycinki drzew egzotycznych a do tego w lokalizacjach, gdzie drzew już jest co raz mniej.

Nie musimy decydować się na drewno egzotyczne, żeby schody prezentowały się cudownie. Jedyne co trzeba zrobić, to odpowiednio dobrać barwy oraz projekt do stylu. W dodatku możemy rewelacyjnie spożytkować miejsce pod, nad i w środku schodów. Propozycji jest mnóstwo, a najfajniejsze pomysły można wyszukać oczywiście w sieci. Biblioteczka pod każdym pojedynczym schodkiem, a może w ścianie, ciągnąca się wzdłuż całej długości schodów. Zrobiona na dokładny wymiar szafa pod schodami, a może małe biuro, lub wygodny zakątek do czytania? Ile osób, tyle koncepcji.

Podobnie jak kuchnia jest sercem domu, tak schody są główną tętnicą. Schody integrują dom w całość i powinny być równie przytulnym oraz uroczym miejscem w domu, jak inne pomieszczenia. Dodatkowo muszą być także bezpieczne.