Oświetlenie pełni podstawową funkcję w naszych domach. To od niego często zależy nasze zdrowie. Z oświetleniem nie będzie wcale łatwo. Wybór idealnego dostarcza momentami wielu trudności. A to trzeba zwrócić uwagę na umiejscowienie kabli poszczególnych mebli, skutek, jaki pragniemy uzyskać. Biorąc te i inne sprawy pod rozwagę, możemy dopiero myśleć, jaki sposób oświetlenia będzie dobrze sprawował się w naszym pomieszczeniu.

kredyty

Autor: Reinhold Polska
Na pewno innego rodzaju zabiegów będzie domagało się oświetlenie schodowe, a oświetlenie łazienki. Często korzystamy ze znanych sposobów, tak aby ponosić jak najmniejsze nakłady. Jednym z podobnych sposobów są podświetlania schodów. Ma to miejsce zwykle przy pomocy stosowania oświetlenia punktowego. Poradź się profesjonalisty: architekci Toka+Home.

Możliwości jest wiele. Można wykorzystać halogeny lub skupić się na żarówkach LED. Są one o wiele wygodniejsze: nie trzeba martwić się ich częstym przepalaniem. Żarówki ledowe występują w kilku barwach. Najczęściej używa się białe zimne.

Z oświetlenia typu LED można wykonywać rozmaite dekoracje – w zależności od tematyki. Dekoracje LED są bardzo fantazyjne.Dobrze wypadają przy okazji świąt. Można z nich zrobić np. postaci renifera, które uroczo zdobią w zimie przydomowe ogródki. A taki widok to niezwykła uczta dla zmysłów. Ledowe światła także intrygująco wyglądają w łazience: używa się ich do stworzenia miejscowego oświetlenia – zobacz: .

Nie mniej ważne jest także nowoczesne oświetlenie korytarza. Jest to fragment domu, który często jest traktowany gorzej. A najczęściej to właśnie na korytarz zwracamy uwagę na wejściu. Możliwości mamy dużo. W szczególności jeśli mamy do czynienia z niewielkim korytarzem, w którym trudno zatroszczyć się o meble. Wtedy o nasz wystrój zatroszczy się światło. Ciekawym rozwiązaniem są plafony. Jedno źródło światła powinno wystarczyć potrzebę oświetlenia miejsca. Jeśli nasze ściany są jasne używamy jasnych farb, możemy zastosować oświetlenie przypodłogowe. W przeciwnym razie zaciemnimy pomieszczenie.