Kilka przydatnych porad dla osób, jakie chciałyby udać się w czasie zimy na narty.

Kategorie Ciekawostki
Jedną z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu w zimie są wyjazdy na narty. Na szczęście Polska praktycznie całą część południa wypełnioną ma wspaniałymi górami, w których czeka bardzo szeroka propozycja dla wszystkich miłośników tego sportu. Jeśli ktoś będzie chciał, to wybrać się również może trochę dalej w kierunku południa. Już na przykład na Słowacji są także wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa, a poza tym w niewielkiej odległości leżą również Alpy, które oferują dużo więcej.

stok narciarski

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać możliwości jest faktycznie dużo, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniej oferty.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst opublikowany w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej quady tarnowskie góry w tym miejscu, znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Oczywiście dużo zależeć będzie od tego, jak dużo czasu będzie na taki wyjazd i jakim budżetem będzie się dysponować. Decydując się na alpejskie ośrodki należy mieć świadomość tego, że będzie trzeba nieco więcej zapłacić, poza tym trzeba jeszcze doliczyć koszty podróży, zwłaszcza z północnych regionów kraju. Za to Czechy i Słowacja kuszą atrakcyjnymi cenami, przeważnie znacznie konkurencyjnymi niż w naszych ośrodkach – chciałabym zarezerwować jakieś tanie wyjazdy na narty.

Wybór narciarskich ośrodków zarówno u nas jak i u sąsiadów jest rzeczywiście duży. Sporo jest niedużych stoków, które idealnie powinny się nadawać na jednodniowy, krótki wyjazd. Lecz nawet tego typu miejsca oferują kilka tras o różnej trudności, a poza tym liczne pensjonaty i restauracje, na wypadek gdyby ktoś planowałby zostać nieco dłużej. Całkowicie odmiennego miejsca będzie się szukać, jeżeli w planach będzie wyjazd na dłuższy okres czasu, na przykład na zimowe ferie czy podczas przerwy w Święta. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za jakimś przyjemnym pensjonatem w miejscu, gdzie rozmaitych stoków będzie więcej. W różny sposób można również przygotowywać sam wyjazd.

Podobnie interesujący tekst przeczytasz pod tym odnośnikiem (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php) – zobaczysz, że jest niezwykle atrakcyjny, więc zobacz go.

zjeżdżanie na stoku

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Niezliczone biura podróży proponują w czasie zimy tanie wyjazdy na narty, więc jeżeli znajdzie się coś ciekawego, to warto z takiej okazji skorzystać – Motion Group sp. z o.o.. Plusem zorganizowanych wyjazdów jest to, że nie trzeba się zajmować żadnymi rzeczami związanymi z rezerwacją noclegów czy zakupem karnetów, jednak niekiedy może to kosztować trochę drożej, niż wyjazd zaplanowany samodzielnie.