W jaki sposób przygodę zabawę z lodowiskiem czyli krótki poradnik dla wszystkich chcących szybko się nauczyć jeździć

Kategorie Ciekawostki,Materiały dodatkowe
Zima w mieście wcale nie musi być bardzo nudna, z pewnością można znaleźć sporo ciekawych rzeczy które można zrobić. Do wyboru przecież będą kluby fitness, siłownie, a dla nie bojących się ubrania łyżew także lodowiska. W większości miast znajdują się kryte lodowiska, otwarte bez względu na aurę, a jeśli tylko robi się odpowiednio chłodno, to działają również lodowiska na wolnym powietrzu.

sporty zimowe

Autor: Sport-shop.pl
Lecz wiele osób rezygnuje z udania się na lodowisko, ponieważ nie umie jeździć, i uważa to za niezwykle trudną rzecz. Inni się za to tłumaczą nieposiadaniem swoich łyżew, ale też jest to po prostu dobra wymówka. Jeśli chodzi o drugą sprawę, to przy każdej ślizgawce funkcjonują wypożyczalnie, gdzie za kilka złotych można pożyczyć parę łyżew. Rzecz jasna jeśli ktoś planuje więcej jeździć, to warto zakupić swoje, ale do dwóch wizyt na lodzie w zupełności powinno wystarczyć wypożyczenie. Cena za wypożyczenie łyżew waha się przeważnie od paru do piętnastu złotych, tak więc nie jest to bardzo drogo, na podobnym poziomie także kształtują się ceny za ślizgawkę.

O ile łyżwy figurowe można bez problemów pożyczyć, to kłopotliwe dla niejednej osoby jest to, że zupełnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Początkowo wydaje się to ogromnie trudne, szczególnie z utrzymaniem równowagi na lodzie. Wystarczy jednak trochę treningu i poznania podstaw, aby w pełni się cieszyć tym wspaniałym sportem.

łyżwy
Na początku, przed wyjściem na lód, można trochę pochodzić na hokejowych łyżwach, tym sposobem zacznie się uczyć trzymania równowagi. Będąc już na lodzie początkowo można się trzymać band, a po oswojeniu rozpocząć chodzenie. Nie trzeba się przejmować tym, że się upada, czy że prawie stoi się w jednym miejscu, każdy kto umie jeździć również tak zaczynał dawno temu. Gdy powolne chodzenie i stanie nie będzie już stanowić problemów, to kolejnym krokiem powinno być próbowanie jazdy. Aby to zacząć należy się lekko odpychać na zmianę łyżwami, dzięki temu powoli zacznie się jeździć do przodu. Jak już się zacznie jeździć do przodu należy nauczyć się hamowania, to także jest bardzo istotny element łyżwiarstwa. Polecamy stronę .