Pora na zmianę salonu pod chmurką

Kategorie Poznaj
Zima zbliża się już do końca i coraz częściej spoglądamy w stronę naszego ogrodu. Ten przydomowy salon w sezonie od maja do października jest strefa spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku dla rodziny. Jeśli mamy czas, lubimy ogrodnictwo, możemy zgapić pomysły nasadzeń roślin w którymś z fachowych czasopism.

Jeśli nie lubimy grzebać się w ziemi, a marzymy, by znajomi pękli z zazdrości na widok naszego ogrodu, warto skorzystać z usług profesjonalistów, zwłaszcza w początkowym etapie – przy jego projektowaniu i zakładaniu. Aby znaleźć profesjonalną firmę, wystarczy wklepać w gogle frazę: projektowanie ogrodów na terenie warszawy (lub inne miasto, w którym, lub w pobliżu którego mieszkamy) i po przestudiowaniu witryny firmy oraz wpisów na jej temat na forach rozpocząć nasz flirt z ogrodnictwem.

Francuskie ogrody

Autor: caspermoller
Źródło: http://www.flickr.com/photos/caspermoller/2675050642/

Precz z pomysłami typu: szpaler tui pod płotem i nieśmiertelne iglarki. Specjalista doradzi nam, jakie dobrać rośliny do typu nasłonecznienia i odczynu kwasowości gleby w naszym ogrodzie. Opracuje też projekt, uwzględniający rozwój ogrodu i tak dobierający gatunki, byśmy sami lub z niewielką pomocą ogrodnika poradzili sobie z utrzymaniem naszego salonu pod gołym niebem.

Gdy w grę wchodzi zakładanie ogrodów na terenie Warszawy jest od lat centrum wielu firm specjalizujących się w projektowaniu i opiece nad ogrodami. specjaliści tworzą projekty zarówno ogrodów, jak i aranżacji balkonów, biorąc pod uwagę nasz styl, dotychczasową roślinność i wielkość ogrodu. Sztuką jest zostawić najlepiej rozwijające się okazy w zastanym ogrodzie, a poprzez nowe aranżacje, wykorzystanie drewna, kamieni i mebli ogrodowych totalnie odmienić jego oblicze.

Projektując ogród, uwzględnijmy od razu budowę systemu nawadniania, by nie zdemolować nasadzeń za rok lub dwa. Decydujmy się na ogród mieszany z niezbyt ekspansywną roślinnością, nie decydujmy się na kupno drogich, a trudnych w uprawie okazów, bo po pierwszej zimie będziemy to sobie wypominać. Jeśli nie mamy czasu na plewienie, obsypmy roślinność korą lub ozdobnymi kamieniami, unikajmy bylin sianych, a uwzględnijmy w projekcie kwiaty (hurtownia sztucznych kwiatów) cebulowe. Pamiętajmy też, że rośliny zimozielone trzeba specjalnie traktować podczas mrozów. Ogród powinien być wyjątkowy, ale zarazem funkcjonalny i łatwy w uprawie – w końcu właśnie w ogrodzie należy nam się odpoczynek.
Źródło: http://www.art-area.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *