Pora na zmianę salonu pod chmurką

Kategorie Poznaj
Zima zbliża się już do końca i coraz częściej spoglądamy w stronę naszego ogrodu. Ten przydomowy salon w sezonie od maja do października jest strefa spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku dla rodziny. Jeśli mamy czas, lubimy ogrodnictwo, możemy zgapić pomysły nasadzeń roślin w którymś z fachowych czasopism.

Jeśli nie lubimy grzebać się w ziemi, a marzymy, by znajomi pękli z zazdrości na widok naszego ogrodu, warto skorzystać z usług profesjonalistów, zwłaszcza w początkowym etapie – przy jego projektowaniu i zakładaniu. Aby znaleźć profesjonalną firmę, wystarczy wklepać w gogle frazę: projektowanie ogrodów na terenie warszawy (lub inne miasto, w którym, lub w pobliżu którego mieszkamy) i po przestudiowaniu witryny firmy oraz wpisów na jej temat na forach rozpocząć nasz flirt z ogrodnictwem.

Francuskie ogrody

Autor: caspermoller
Źródło: http://www.flickr.com/photos/caspermoller/2675050642/

Precz z pomysłami typu: szpaler tui pod płotem i nieśmiertelne iglarki. Specjalista doradzi nam, jakie dobrać rośliny do typu nasłonecznienia i odczynu kwasowości gleby w naszym ogrodzie. Opracuje też projekt, uwzględniający rozwój ogrodu i tak dobierający gatunki, byśmy sami lub z niewielką pomocą ogrodnika poradzili sobie z utrzymaniem naszego salonu pod gołym niebem.

Gdy w grę wchodzi zakładanie ogrodów na terenie Warszawy jest od lat centrum wielu firm specjalizujących się w projektowaniu i opiece nad ogrodami. specjaliści tworzą projekty zarówno ogrodów, jak i aranżacji balkonów, biorąc pod uwagę nasz styl, dotychczasową roślinność i wielkość ogrodu. Sztuką jest zostawić najlepiej rozwijające się okazy w zastanym ogrodzie, a poprzez nowe aranżacje, wykorzystanie drewna, kamieni i mebli ogrodowych totalnie odmienić jego oblicze.

Projektując ogród, uwzględnijmy od razu budowę systemu nawadniania, by nie zdemolować nasadzeń za rok lub dwa.

Jeżeli sądzisz, że opisywany tu tekst jest cenny oraz poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten link, a przeczytasz więcej informacji nawadnianie ogrodu opole!

Decydujmy się na ogród mieszany z niezbyt ekspansywną roślinnością, nie decydujmy się na kupno drogich, a trudnych w uprawie okazów, bo po pierwszej zimie będziemy to sobie wypominać. Jeśli nie mamy czasu na plewienie, obsypmy roślinność korą lub ozdobnymi kamieniami, unikajmy bylin sianych, a uwzględnijmy w projekcie kwiaty cebulowe. Pamiętajmy też, że rośliny ( trawa w rolkach cena ) zimozielone trzeba specjalnie traktować podczas mrozów. Ogród powinien być wyjątkowy, ale zarazem funkcjonalny i łatwy w uprawie – w końcu właśnie w ogrodzie należy nam się odpoczynek.

Źródło: http://www.art-area.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *