Skitouring – czym jest oraz co powinno się o nim wiedzieć?

Kategorie Ciekawostki,Materiały dodatkowe
Skitouring to pojęcie, jakie oznacza górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast korzystać z wyciągów, mogą wędrować w górach na nartach, co daje im ewentualność ciekawych przeżyć, oraz również poprawy swej kondycji. Poniektórym jednostkom chodzenie pod górkę na nartach może wydawać się wprost nieosiągalne, aczkolwiek dzięki odpowiedniemu wyposażeniu – jest to realne.

Istotnym elementem wyposażenia do skitouringu jest materiał, który nakleja się na ślizg. Rzecz jasna nie zdoła to być pierwszy lepszy wyrób – stosuje się moherowy czy też syntetyczny. Znaczące jest to, by włoski artykułu były ułożone w jednym kierunku. Dzięki temu narty nie ślizgają się, bez obaw więc wolno wędrować na nich pod górę. Drugim nieodzownym, podobnie ważnym elementem są dobre wiązania, których zadaniem jest trzymanie buta jedynie z przodu. Narty do skitouringu – również różnią się od zwykłych nart poświęconych do jazdy po zaśnieżonych stokach. Przede wszystkim są one znacznie lżejsze. W chodzeniu po górach dopomagają również kijki, jakimi można się podpierać. Jeżeli posiadamy fachowy sprzęt do skitouringu, to z pewnością ekspresowo nabierzemy wprawy w tej ciekawej sferze.

narty-góry-obrazek

Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się w podróż w góry, naturalnie musimy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Niewątpliwie wiemy, iż pogoda w górach potrafi być ogromnie zmienna, wskutek tego zwyczajna odzież oferowana przez typowe marki nie zawsze może się sprawdzić.

Idealną, zalecaną firmą specjalistycznej odzieży jest firma summit series oferująca odzież, plecaki, i także obuwie – klik. Każde towary linii summit series pozostały zaprojektowane we współpracy z biegłymi alpinistami, podróżnikami i sportowcami. Odzież oraz obuwie tej marki cechują się perfekcyjną jakością, zaś sam asortyment też jest niezmiernie okazały. Poszukując wyśmienitej, solidnej, niezłomnej na różnorodne warunki atmosferyczne odzieży, niewątpliwie winniśmy zapoznać się z ofertą Summit Series.