Aktywny wypoczynek nad Bałtykiem? Będzie co opowiadać rodzinie.

Kategorie Ciekawostki
Przemęczeni po zimie z ochotą planujemy wakacje. Niejeden z nas z sentymentu lub innych przyczyn pojedzie nad Bałtyk. W tym artykule pragnęlibyśmy podpowiedzieć wam, w jaki sposób fajnie i aktywnie da się spędzić wczasy nad polskim morzem. Nie wyłącznie relaks na plaży, lub zaliczanie okolicznych knajp. Po urlopie nie musimy ważyć parę kilogramów więcej.

siatkówka na plaży

Autor: Kaitlyn Edwards
Źródło: http://www.flickr.com
Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu – wędrówek brzegiem morza, jazdy na rowerze, plażowej siatkówki czy wreszcie sportów wodnych. A może kitesurfing? Sport technicznie podobny do windsurfingu, różni się jednak techniką prowadzenia deski, a zamiast klasycznego żagla używana jest odmiana latawca przytwierdzonego do uprzęży, w jaką ubrany jest surfer. Gdy interesuje was kitesurfing jastarnia i inne miasta na Półwyspie Helskim super nadają się do uprawiania tego sportu. Naturalnie, by opanować tę umiejętność musimy iść na kurs, proponuje go szkoła kitesurfingu – szkoła Surferownia by Flyspot.

Jeżeli wykorzystana w niniejszym tekście retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu dobre jedzenie sopot podobne porady – one dotyczą analogicznej tematyki.

Przy poszukiwaniu dobrego kursu prócz lokalizacji należy brać pod uwagę, co proponuje konkretna szkoła kitesurfingu. Przede wszystkim w czasie kursu istotne jest bezpieczeństwo uczestników. Ważne jest, aby uwzględniano warunki, jakie panują na polskim morzu. Szkolenie praktyczne powinno być poprzedzone zajęciami z teorii, odnośnie przygotowania sprzętu, zasad bezpieczeństwa, oceny wiatru oraz zasad zachowania się pływania. Na ogół ośrodki szkoleniowe są elastyczne i proponują taki sposób nauki, jaki pozwoli jak najprędzej i dogodnie dla nas opanować konieczne umiejętności. Wskazane jest też zwrócić uwagę na rekomendacje dotychczasowych uczestników.

kitesurfing

Autor: troy_williams
Źródło: http://www.flickr.com
Interesującą propozycją jest również obóz sportowy dla potomka. Zorganizowany wyjazd dla nastolatka, podczas którego nauczy się nowych rzeczy, spędzi fajnie czas i będzie miał co opowiadać po wakacjach znajomym, to na pewno lepsza propozycja niż klasyczna kolonia. Jeżeli chodzi o obóz, gdzie w programie zajęć jest kitesurfing jastarnia to również dobry wybór (warto zaplanować kitesurfing w Jastarni). Odpowiednią ofertę znajdziemy poprzez wywiad przeprowadzony wśród znajomych lub za pomocą netu. Należy oprócz jakości warunków mieszkaniowymi i żywienia zwrócić uwagę, jakie zajęcia oferowane są w przypadku braku wiatru. Mamy nadzieję, iż przekonaliśmy was do tego rodzaju spędzenia letniego wypoczynku.