Pomysł na fajny dzień z dziećmi w każdym wieku

Kategorie Ciekawostki,Materiały dodatkowe,Nasze dziecko
Posiadasz dzieci? Planujesz ciekawie i pożytecznie spędzić czas ze swoimi pociechami? Wyłącz telewizor i komputer. Nic tak nie nie wyrabia intelektu młodzieńca, jak książki i gry planszowe, potwierdzają to badania. Dziś poradzę, jakie tytuły nabyć, abyś i ty też spędził miło czas, drogi rodzicu.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle wydaje się banalną grą, jednak wymaga sporo pomyślunku. Świetnie nadaje się nawet dla najmniejszych pociech, bo zasady są szybkie do przyswojenia. W zestawie jest ponad setka kolorowych płytek z symbolami i należy zbudować z nich paski w wielu wzorcach kolor-symbol.

Gra planszowa - Carcassonne

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Gra ta pomaga w nauce barw i rozpoznawania kształtów, a także rozwija myślenie rywalizacyjne, gdyż gracze starają się sobie nawzajem przeszkadzać.

Dla odrobinę starszych latorośli proponuję słynną grę Carcassonne. W opozycji od wielu gier, nie posiada ona w zestawie planszy, a jedynie karty, tworzące mapę obszaru, wykładane wprost na stół. Kluczem do zwycięstwa jest najkorzystniejsza polityka rozplanowania zabudowań przejętych miejsc. Wszystko jest stylizowane na średniowieczne francuskie miasto. Tytuł ten pozwoli miło spędzić czas nawet 6 osobom i wspaniale rozwinie umiejętność strategicznie, a również da sporą wiedzę o tamtym okresie. Wielką zaletą Carcassonne jest jej żywotność.

Gra planszowa - Cosmic Encounter

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Na półkach sklepowych możesz kupić wielką liczbę rozszerzeń, np. ” Inns and Cathedrals”, „Katapulta” i „Grody mosty i bazary”

A dla miłośników futurystycznych gier znakomitą zabawą na wieczór może stać się rozgrywka w Cosmic Encounter. Pozycja została stworzona trzydzieści pięć lat temu i mimo to ciągle jest atrakcyjnym wyborem. W tej grze każdy z uczestników wybiera sobie rodzaj kosmity, usiłując uzyskać kontrolę nad uniwersum.

Nie czekaj! Namawiamy – kliknij (http://www.zabawekczas.pl/produkty/klocki,2,1641) w hiperłącze i czytaj do woli. Opracowaliśmy tam dla Ciebie wiele zajmujących postów.

To naprawdę świetna rozrywka dla starszych dzieci, wspierająca działania interpersonalne, takie jak budowanie umów i sojuszy i praca dla wspólnego celu. Naturalnie Cosmic Encounter intensywnie rozwija intelekt,gdyż nieraz kluczowe jest przechytrzenie przeciwnika. Najbardziej powszechna edycja pozwala na grę od trzech do sześciu osobom.

Dla najstarszych latorośli rekomenduję Czarne historie, zabawę, która dla młodszych może okazać się odrobinę za przerażająca. Przedstawiam zasady: zestaw zawiera karty z mrocznymi opowiadaniami, a grający starają się dedukować ich korzenie według wskazówek wyznaczonego Mistrza Tajemnic.

Czy myślisz, że odnajdziesz konieczne informacje dotyczące omawianego tematu? Oczywiście, że tak – przejdź do witryny i kliknij w odnośnik tu.

Gra jak mało która rozwija intelekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *