Jakiego rodzaju kubeczek będzie dla dziecka najlepszy? Co warto o tym wiedzieć? W jakim wieku jest to najbardziej istotne?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Który najbardziej korzystnie wybrać pierwszy kubek dla naszej pociechy? Jest wiele rodzajów do wyboru, są tak więc kubki niekapki oraz kapki, kubki doidy czy bidony ze słomką. Jaki model jest najbardziej właściwy dla dziecka w konkretnym wieku?

Naukę picia z kubeczka możemy zacząć już po skończeniu przez nasze dziecko trzech miesięcy, choć najbardziej często korzystnie jak ukończony jest już 4 miesiąc. Rodzice niestety dość często przegapiają ten moment, tak więc dają dziecku picie w tradycyjnej butelce ze smoczkiem –
. Niektórzy mają wiele wątpliwości, na przykład takie, czy typowa butelka niemowlęca ze smoczkiem nie jest właściwa do podawania wody? Tak naprawdę nadaje się i to dość dobrze, dzieci w sumie uwielbiają z niej pić, ponieważ ma smoczek tak więc oprócz zaspokojenia pragnienia dodatkowo jeszcze wyzwala odruch uspokajania dzięki ssaniu.

niekapek-obrazek

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Ale najbardziej często tak naprawdę nie o to chodzi, planujemy bowiem nauczyć dziecko, ażeby korzystało z kubeczka w celu zaspokojenia pragnienia. Butelka więc niech pozostanie do dawania mleka, tzw. dorosłe picie to zupełnie odmienne ułożenie, zupełnie inna praca ust i mięśni innych niż podczas ssania piersi. Znakomita większość dzieci przed skończeniem pierwszego roku życia, a zresztą i dłużej posiada odruch wypychania języka, a nie pozwala to na szczelne domknięcie ust. To sprawia, że określona ilość płynu, jaka podawana jest z kubeczka wypływa i ścieka przez kąciki. Od szóstego-ósmego miesiąca życia, dziecko ma taki okres, że preferuje wiele rzeczy wykonywać samodzielnie, więc wtedy może nie chcieć pomocy przy trzymaniu kubka, najlepsze więc wtedy będą niekapki. Założenie tego typu kubka polega na tym, że płyn po przechyleniu kubeczka się z niego nie wydostaje.

Czy zdziwił Cię opublikowany tutaj tekst? Aby poznać temat wejdź tutaj oraz poznaj więcej szczegółów (http://www.modnaczapka.pl/pl/c/Chlopcy/1) – na pewno będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Zależnie od modelu wygląda to różnie, z jednych bez przerwy będzie coś kapać, kolejne są bardzo szczelne – kubek niekapek. Dziecko, aby napić się z takiego kubka powinien go przechylić oraz zassać płyn poprzez “dziubek”. Na rynku mamy bardzo dużo takich kubków, producenci oferują kubki z miękkim lub twardym ustnikiem. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, ale by tak było musimy znaleźć odpowiedni sklep dla dzieci, w którym odnajdziemy wiele różnych wspomagających akcesoriów, w tym faktycznie różnorakie modele kubeczków.