Kupujemy pierwsze auto. Przetestowane rady i oglądanie z mechanikiem.

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Wybierając swój pierwszy samochód, początkujący kierowca wybiera samochód używany. Znakomita większość nabywców sugeruje się trzema aspektami: rocznikiem, przebiegiem i marką. Ludzie, jacy planują kupić swój pierwszy w życiu samochód, zwykle mają pewną wiedzę teoretyczną i są uwrażliwieni na co mają zwracać szczególną uwagę, ale zdarza się, że w praktyce, czyli w kontakcie z potencjalnym sprzedawcą – nie bardzo sobie z tym radzą. Czy dobrze jest wybierać samochód ze specjalistą?

Duży samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Szukając dla siebie pierwszych czterech kółek, trzeba brać pod uwagę wiele kwestii – pierwsza – suma, jaką możemy przeznaczyć, druga – ma to być auto, na którym tak naprawdę nauczymy się dobrze prowadzić. W takim układzie ani rok produkcji, ani marka nie będą mieć dla kupującego większego znaczenia, tylko cena i dostępność części itp. Zastanówmy się, czego w pierwszej kolejności oczekujemy od tych czterech kółek. Bezawaryjności? To oczywiste. Ekonomicznych kosztów eksploatacji – również. Zdarza się, że likwidowanie jakichś małych wad w psującym się samochodzie jest często o wiele tańsze, niż podstawowe czynności obsługowe lub reperowanie jednej wady w aucie mającym opinię bezawaryjnego. Kiedy wiemy to wszystko, oglądanie i zakupy powinny nam pójść łatwiej. Jednak duża ilość sprzedawców zrobi wszystko, żeby przedstawić swój pojazd jako mało palący, bezproblemowy i z niskim przebiegiem, co nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością – znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie. Dlatego na umówione oglądanie auta dobrze jest zabrać fachowca – doświadczonego mechanika samochodowego. Jeśli nie mamy nikogo takiego wśród znajomych, serwisy samochodowe w Krakowie na pewno przyjdą nam z pomocą. Mechanik samochodowy weźmie pod uwagę ogólną kondycję samochodu, nadwozie, oceni karoserię, a w trakcie jazdy wyłapie nieprawidłowości.

samochód w mieście

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli osoba sprzedająca jest na tyle uczciwa, że wskaże elementy wadliwe albo nadające się do wymienienia, fachowiec od razu podliczy koszty tych działań, dzięki czemu będziemy wiedzieć, z jakimi naprawami i kosztami wiąże się kupno tego auta.

Przechodząc do meritum kwestii – ta praktyczna strona prezentuje trochę inny punkt widzenia na tę sprawę, niż to jest opracowane w tekście, który w tym momencie przeglądasz.

Jeżeli będziemy zdecydowani na zakup, dobre serwisy samochodowe w Krakowie (polecana witryna) na poczekaniu dokonają bezpłatnego przeglądu i – jeśli będzie taka konieczność, np. zalecą zmianę opon. Sprawdzony serwis Ramcrane – (naprawa suwnic) samochodowy, którego zostaniemy klientami, poinformuje nas o zalecanym czasie kolejnej wizyty w serwisie i konieczności przeprowadzenia przeglądu.