Czy stać cię na kupno klasycznego auta

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Czy auta muszą być monotonne? Zdecydowanie nie. Pomimo tego przeważnie obserwujemy seryjne modele typu kombi, sedan czy też auta miejskie. Rzadko widać samochód, który wzbudziłby ciekawość. Dlaczego jest ich tak mało?

Koszty

Pierwsza trudność to oczywiście koszty. Sporo aut klasycznych jest bardzo kosztownych – ich ceny idą czasem w setki tysięcy euro. To niestety cena osiągalna jedynie dla wybranych osób. Ale nie niszczy to całkowicie szansy kupna klasyka. Należy podejść do zakupu na spokojnie i kupować z głową. Fakt że nie mamy pieniędzy na stare Ferrari nie oznacza że nie kupimy żadnego innego klasyka. Sporo producentów wyprodukowało kiedyś znakomite modele, które w swoich czasach robiły furorę.

Czy zainteresowała Cię moja strona (https://www.wyklejbusa.pl/)? Niezmiernie mi przyjemnie. Fantastycznie będzie, jeśli stracisz jeszcze chwilę, aby zostawić swą ocenę.

Stare modele Saaba, Forda czy VW także zaliczane są do grona klasyków, a masa z nich jest dużo tańszych niż stare Ferrari.

Opcja nr 2 – replika

porsche

Inną możliwością dla chcących kupić klasyka jest kupno repliki. To nieustannie rozwijający się rynek, na którym możemy trafić na wiele interesujących pojazdów. Wspomniany wcześniej problem z kosztami bierze się stąd, że większość kultowych modeli trafiło do sprzedaży w niewielkich seriach. Do czasów obecnych istnieje niewiele ponad kilkaset, czy kilka tysięcy z nich. Dlatego ich ceny są kosmiczne. Natomiast koszt budowy repliki jest dużo niższy, a daje równie dużo frajdy z jazdy.

By otrzymać dodatkowe wiadomości w tym temacie wejdź do kolejnej strony. Tam zapewne zaciekawi Cię interesująca treść.

Jest wiele replik, ale niektóre z nich jak np. replika Porsche 356 speedster wykonana jest bardzo dokładnie, przy czym większość podzespołów mechanicznych zostało ulepszonych by polepszyć komfort i frajdę z podróżowania.

Co dla kogoś o mniejszym budżecie?

vw golf

Poza replikami, jakie opcje posiadają zamierzający kupić klasyka? Jest ich sporo, alewedług nas warte przemyślenia są:

– VW Golf – popularny na polskich jezdniach, ale jest już 7 generacja Golfa. Trudno natknąć się na choćby Golfa MK1. Drugą serią Golfów dobrą do wyboru są GTI. Zwłaszcza starsze wersje MK I GTI i MK 2 GTI są już na pewno klasykami i mają dobre właściwości jezdne,

– z innych interesujących marek można zainteresować się modelami takimi jak Mercedes W190 typu Cossworth, lub też Fordem Sierra Cossworth. Są także fani polskiej motoryzacji, którzy nabywają pierwsze modele Polonezów czy dużych Fiatów i doprowadzają je do zupełnie fabrycznego stanu.

Jak widać, bardzo dużo zależy od naszych preferencji. Cała przyjemność z kupna klasyka to nie tylko nabycie jak najdroższego auta, ale samochodu który nas uszczęśliwi.

Źródło: ff-custom-classic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *