W takiej przestrzeni powinno się zadbać o maksymalny komfort i wykorzystać odpowiednie wyposażenie

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Toalety publiczne to przestrzeń, z której korzystają różne osoby, nie wszystkie są całkowicie sprawne. Dlatego potrzeba zadbać o te pomieszczenia i zagwarantować w nich takie warunki, żeby każdy mógł korzystać z ich funkcji bez najmniejszego problemu.

Toalety publiczne spotyka się w różnych obiektach

publiczna toaleta

Źródło: pixabay.com

W większości obiektów handlowych i komercyjnych nie miewa się trudności z dostępem do publicznych toalet. W licznych przypadkach jest ich na tyle, żeby zagwarantować wszystkim użytkownikom możliwość wygodnego korzystania z łazienki bez konieczności wystawania w kolejce. Ciągle jednak bywa tak, że nie wszystkie toalety publiczne są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych albo mam z małymi dziećmi. To poważne utrudnienie dla takich ludzi, ponieważ nie mogą skorzystać z toalety w godziwych warunkach, albo w ogóle muszą szukać innego obiektu. Wyposażenie toalet publicznych musi być dostosowane do potrzeb przeróżnych ludzi, nie tylko tych zdrowych i w pełni sprawnych.

Łazienka dla osoby niepełnosprawnej

Dla osoby niepełnosprawnej wygoda korzystania z sanitariatu ma nieco inny charakter, aniżeli dzieje się to w sytuacji osoby sprawnej. Taka toaleta powinna być aranżowana nieco inaczej, tak by sprostać wymaganiom osoby niepełnosprawnej. Istotne okazuje się, by posiadała na tyle szerokie wejście, aby dało się przez nie wjechać na wózku inwalidzkim. Przy ubikacjach lub umywalkach powinny znajdować się uchwyty dla niepełnosprawnych. Pomocnym elementem okazuje się również guzik alarmowy, jakim osoba niepełnosprawna może w razie problemów wezwać wsparcia. Sprawdź: www.impeco.pl/ (www.impeco.pl/).

Komfortowy pokoik dla matki z maluszkiem

toaleta publiczna

Źródło: pixabay.com

Dogodnych warunków potrzebują również maluszki. Coraz częściej w toaletach publicznych można spotkać odrębne pokoiki, w których matki mogą przebrać, przewinąć, jak też nakarmić dziecko. Podobne pomieszczenie powinno być wyposażone w specjalne stanowisko do przewijania, wyposażone w elementy zabezpieczające, przykładowo pasy. Przydatne jest też krzesełko, gdzie matka ma szansę wygodnie usiąść, kiedy karmi maluszka, jak też niewielki brodzik, gdzie można dziecko przemyć. Dobrze, kiedy w toaletach publicznych mieszczą się też mniejsze kabiny z sedesami dostosowanymi wielkościami do małych dzieci, gdyż nie wszystkie sięgają normalnych sanitariatów. Tutaj więcej: solidne uchwyty dla niepełnosprawnych (solidne uchwyty dla niepełnosprawnych).