Muzyka rockowa obecnie nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczeparę lat temu. Prawie każdy miał styczność z muzyką rockową w radio lub telewizji. Rock często stanowi ścieżkę dźwiękową w wielu znanych filmach. Muzyka rockowa to gatunek muzyczny cechujący się brzmieniem, które uzyskuje się najczęściej przez gitary akustyczne lub elektryczne.

Elementarną częścią muzyki rockowej jest również sekcja rytmiczna składająca się z perkusji oraz basu. W wielu przypadkach w rocku używane bywają także syntezatory klawiszowe. Rzecz jasna rock dzieli się na bardzo dużo subgatunków. Wyliczyć tu możemy między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Aktualnie młode pokolenie poza rockiem słuchają również odmiennych typów muzyki. Mimo, to jeszcze kilkanaście lat temu rock kojarzony był nie tylko z rytmiczną i żywą muzyką, ale również ze specyficznymi strojem, wyglądem, stylem albo także zachowaniem. Wielu entuzjastów rocka wyrażało także usposobienie rebelianckie.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jednym z zespołów muzycznych, który zapisał się na kartach historii muzyki rockowej to Deep Purple. To legendarny zespół pochodzący się z Wielkiej Brytanii, który swą działalność rozpoczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do dziś grupa sprzedała ponad 100 milinów albumów na całym globie, znajdując się z tego powodu w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Grupa Deep Purple ma w wielu krajach swoich entuzjastów, którzy uwielbiają ich za fantastyczne piosenki i występy na żywo. Do najbardziej znanych przebojów grupy można zaliczyć kompozycje takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem, który jest także popularny na całym globie jest z pewnością Iron Maiden. Grupa, która także wywodzi się z w Anglii i od prawie czterech dekad gra muzykę heavy metalową. Każdy ich entuzjasta potwierdzi, iż Iron Maiden to niepowtarzalny zespół odznaczający się zarówno ostrymi riffami jak i melodyjnymi solówkami na gitarach, jak również niemalże operowym wokalem.

Godny odnotowania jest fakt, że Iron Maiden w składzie posiada aż trzech gitarzystów oraz perkusistę, basistę, który jest założycielem zespołu, oraz stojącego na czele grupy wokalistę. Zespół ta do ciągle wydaje nowe albumy i daje koncerty na całym świecie zyskując wciąż nowych słuchaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *