Jak dobierać żarówki led? Kiedy dobrze jest je nabywać? O jakich rzeczach powinniśmy wiedzieć?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Zwykłe żarówki z wolframem odchodzą już w niepamięć, dlatego też szukamy lepszych oraz energooszczędnych sposobów na oświetlenie mieszkania. Tak więc coraz większą popularnością cieszą się żarówki led, które jeszcze niedawno były tylko elementem dekoracyjnym lub swego rodzaju uzupełnieniem głównego źródła światła.

Dziś ceny tego typu lamp znacznie spadły, dlatego też są one częściej stosowane w mieszkaniach. Lampy led zbudowane są z małych diod elektroluminescencyjnych. Są one umieszczone w specjalnie stworzonej oprawie, jaka daje możliwość zamontować je tam, gdzie do tej pory były tradycyjne żarówki. Największy kłopot, prócz wysokiej ceny, stanowi ilość emitowanego światła. Na szczęście producenci coraz lepiej są sobie w stanie poradzić z tego typu problemami, gwarantują lepsze rozwiązania. Najlepiej widać to w różnych sklepach, których coraz więcej jest w naszym kraju.

żarówka

Autor: Grakus Art
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo w Szczecinie, więc jeżeli poszukujemy dobrej żarówki LED Szczecin na pewno ma wiele do zaoferowania – żarówki LED szczecin. W czasie wyboru warto wiedzieć o paru ważnych kwestiach. Na pewno kierowanie się mocą jaka podana jest na opakowaniu, tak całkiem nie pozwoli nam dobrać odpowiednich modeli. Tego typu oświetlenie jest najoszczędniejsze z dostępnych w dzisiejszych czasach na rynku, gdyż pobierają one naprawdę małą ilość energii elektrycznej, więc można spotkać się z lampami np. 7-10 W. Jednakże dla sporej ilości osób tu właśnie pojawia się problem. Gdyż jak odnaleźć odpowiednik klasycznej żarówki? W tej sytuacji powinniśmy się kierować deklaracjami producentów, jak też zaleceniami wydanymi przez Unię Europejską.

Przy wyborze tego typu żarówek warto sprawdzić kąt światła. Klasyczne żarówki z wolframem dawały światło dookólne, to sprawiało, że oświetlone było w całości pomieszczenie. Oświetlenie tego rodzaju jednak było rozproszone, co powodowało konieczność kupowania żarówek o sporej mocy. Musimy wiedzieć, iż szerokim kątem charakteryzują się również diody LED w typie SMD. Tu światło jest rozproszone, przez co można zaistnieć konieczność zainstalowania kilku lamp LED. Dla osób, jakie potrzebują dużej ilości takich żarówek dobrze jest polecić tego typu miejsce, jak choćby hurtownia elektryczna Szczecin, sprawdź hurtownia elektryczna szczecin.