Remont kuchni oraz łazienki – co jest obecnie popularne

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Obecnie jeżeli bierzemy się za remont lub urządzanie mieszkania, jesteśmy zmuszeni do podjęcia setek decyzji dotyczących przyszłego wyglądu naszego wnętrza. Asortyment dostępny na rynku jest tak ogromny, że niejednokrotnie wybór danej rzeczy, niezależnie czy chodzi o panele podłogowe, kafelki do kuchni czy też meble do salonu, jest niesamowicie trudny. Kluczem do ułatwienia sobie tego rodzaju przedsięwzięcia jest na pewno spójna wizja całości.

W tej sprawie warto zatrudnić architekta lub dekoratora wnętrz, który profesjonalnie podpowie nam, jakie rozwiązania będą dla nas najodpowiedniejsze. Naturalnie trzeba się liczyć także z faktem, iż czekają nas dosyć duże wydatki. Nie ulega wątpliwości, iż z reguły najdrożej będzie nas kosztować wykończenie i urządzenie kuchni oraz łazienki. Obydwa te pomieszczenia wymagają po pierwsze – instalacji typowych sprzętów i armatury wodnej, a co więcej – różnego typu płytek oraz kafelków, które są o wiele droższe w porównaniu np. z farbami ściennymi, które możemy zastosować w salonie czy sypialni. Jeśli chodzi o kuchnię, współcześnie rosnącą popularnością cieszy się tak zwana zabudowa.

stylowa łazienka, meble łazienkowe

Są to meble wykonywane na wymiar, według projektu tworzonego przy naszym udziale. Osobiście podejmujemy tu decyzje związane nie tylko z tym, w jaki sposób rozmieszczone będą poszczególne sprzęty, lecz także o wszelkich wzorach materiałów, z jakich będą wykonane szafki, blaty oraz elementy wykończeniowe. Coraz bardziej modne stają się również np. płyty indukcyjne. Wynika to nie tylko z oszczędności, lecz również z designu jaki reprezentują. Popularne są też zlewozmywaki franke, charakteryzujące się nowoczesnym wyglądem i szczególnie dobrze dopasowują się na przykład do tego rodzaju płyt. W połączeniu z dobrze zaprojektowanymi, eleganckimi szafkami, urządzenia te tworzą niezwykle pożądany obecnie klimat w kuchni. Sprawdź .

Jeżeli chodzi natomiast o łazienki, to rzecz jasna największą inwestycją będą wszelkie urządzenia, takie jak wanna, umywalka czy toaleta. Obecnie coraz częściej ludzie, w miarę możliwości postanawiają zdecydować się np. na przestronny, przeszklony prysznic lub też wannę wolnostojącą. Sporym kosztem będą również płytki łazienkowe. Dostępna na rynku gama wzorów jest tak ogromna, że trzeba poświęcić wiele godzin nad ich wyborem. Nie wolno także zapominać o wszelkiego rodzaju szafkach i stolikach, które dodadzą atrakcyjności, oraz przede wszystkim fukncjonalności naszej łazience. Polecana strona zlewozmywaki Franke.

wystrój łazienki

Autor: Cooperativa Studio
Źródło: DuPont™ i Corian®

Nie ulega wątpliwości, że remont (remonty Kraków) kuchni czy łazienki jest związany z dużym nakładem inwestycyjnym. Co więcej, trzeba mieć również dobry pomysł oraz poświęcić sporo czasu, na przeprowadzenie takiego przedsięwzięcia – od wynajęcia ekipy, która zajmie się realizacją naszej wizji, aż po zakup poszczególnych materiałów i mebli. Trudno jednak zaprzeczyć, iż efekt końcowy takich zmian sprawi nam wiele satysfakcji.