Rehabilitacja maluchów z autyzmem poprzez zabawę

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
W czasach licealnych opiekowałam się ludźmi z zakłóceniami w kontaktach międzyludzkich, z niedorozwojem umysłowym. Między sobą mówiliśmy o nich „dzieci”, ale nie było to do końca precyzyjne miano. Trudno bowiem mówić o dzieciaku mając przed oczami dwu metrowego draba. Może być to kontrowersyjne w pierwszej chwili, wystarcza jednak chwila by ujrzeć różność i by takie określenie choć troszkę nabrało sensu nawet dla osoby postronnej.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl
Często spotykaną chorobą u naszych podopiecznych był zespół Kannera ale zdarzali się pośród nich też uczestnicy u których wykryto tzw. zespół Aspergera. Owa choroba uznana została za łagodniejszą formę autyzmu (doczytaj – Oba schorzenia aktualnie uznane są za nieuleczalne, co nie oznacza, iż nie da się kompletnie nic uczynić. Bardzo istotna jest jak najwcześniejsze rozpoznanie schorzenia, ponieważ im wcześniej będzie można wdrożyć terapię, tym bardziej widoczne będą efekty. Jak dotąd nie są znane przyczyny tychże schorzeń, stąd wypływają trudności w ich rozpoznawaniu.

Jeśli uznasz, że opublikowane w tym tekście informacje są godne uwagi, sprawdź dodatkowo szczegóły tutaj (http://www.certificator.eu/pl/). Znajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Rehabilitacja przebiega dwutorowo: poprzez leczenie farmakologiczne oraz wpływanie na zachowanie, ewentualnie odmienne metody psychoterapii. W postępowaniach które mają na celu uspołecznianie niepełnosprawnych którzy mają zdiagnozowany zespół Aspergera sprawdzają się gry dla dzieci autystycznych. Niewątpliwie ostateczną decyzję co do sposobów rehabilitacji podejmuje lekarz prowadzący razem z współdziałającym psychologiem.

Ta wyczerpująca treść (https://www.korepetycjezinformatyki.pl/) będzie Ci odpowiadać, ponieważ też mówi o poruszanym w tym materiale wątku. Co nie mniej istotne, robi to w zajmujący sposób.

Ogólnie rzecz biorąc w opisywanych zaburzeniach niezwykle ważkie jest trenowanie umiejętności komunikowania się z innymi osobami. Jest to z pewnością łatwiejsze gdy rehabilitujemy dziecko któremu doskwiera zespół Aspergera aniżeli dziecko z zespołem Kannera.

Gry dla dzieci autystycznych skupiają się dokładnie na aktywizowaniu umiejętności społecznych. Mogą polegać dla przykładu na ćwiczeniu wyrażania uczuć i ich rozróżnianiu u innych osób, a także na nauce odpowiedniego reagowania na postępowania innych ludzi. Cierpiący na zespół Aspergera wprawdzie ma kłopoty z odpowiednim zachowaniem do danej sytuacji, jednak przez wspomniane dobre gry dla dzieci autystycznych może sobie wykształcić właściwe scenariusze postępowania w konkretnych wypadkach. Dzięki takim grom chory poprawia komfort własnego życia jak też stosunki ze społeczeństwem.