Jakie zastosowanie mają w ogrodach palisady, krótka charakterystyka ich najpopularniejszych rodzajów.

Kategorie Poznaj
Jeśli ogród znajduje się na nierównym terenie, wzniesieniu czy zboczu to urządzenie go czasami może sprawiać problemy. W szczególności intensywne opady deszczu mogą spowodować duże szkody, z tego też powodu na rynku jest parę sposobów na to, aby poradzić sobie z tym problemem.

Do najpopularniejszych należą palisady ogrodowe, które poza funkcją zabezpieczającą spełniają również inne zadania. Po pierwsze takie palisady chronią i wzmacniają skarpy, sporo osób używa je również do zrobienia podniesionych rabatów. Oprócz tego są też ciekawym elementem ozdobnym, odpowiednio zestawione z całością ogrodu nadadzą mu ciekawego charakteru i spowodują, że będzie dużo ładniejszy.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej tekstów na powyższy temat? Namawiamy zatem do nowej strony – po prostu kliknij tu (www.winnicadwiegranice.pl/kontakt/) i przenieś się do naszego portalu.

W praktyce nie ma dużych ograniczeń co do wykorzystania tego typu palisad, jeśli ktoś miał będzie interesujący pomysł, to bez żadnego problemu może go zrealizować na terenie swojego ogrodu. Zwłaszcza że palisady oferowane są w dużej ilości odmian i rodzajów, więc znalezienie odpowiedniej do potrzeb nie będzie raczej stanowiło problemu, a w razie potrzeby można też zrobić coś własnego.

Urzadzony ogród

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór materiału na palisadę w dużej mierze uzależniony będzie od ich wykorzystania. Przykładowo podczas umacniania skarp zdecydowanie najlepsza jest palisada ogrodowa wykonana z kamienia. Charakteryzuje się ona dużym poziomem wytrzymałości, niektóre jej elementy mogą mieć nawet metr długości, więc cała konstrukcja może wytrzymać duże obciążenia. Oprócz tego są dość oryginalne i doskonale będą się komponować z pozostałymi elementami ogrodu, lecz ich dużym minusem jest znacznie większa od pozostałych rodzajów cena. Przy niewielkich rabatach i murkach doskonale będą się sprawdzać również wersje drewniane i plastikowe. Drewno daje duże możliwości aranżacyjne, ponieważ ładnie wygląda i pomalować go można na dowolny kolor, jednak nawet mimo dobrego zabezpieczenia jest dość mało trwałe. Znacznie lepiej pod tym względem wyglądają palisady plastikowe, jednak wyglądają one dużo gorzej niż drewniane. Niestety plastik sporo się różni od naturalnych materiałów, jednak jeżeli komuś będzie zależeć na kosztach to się na pewno sprawdzi.Wszyskie znajdziesz na