Oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem wykończenia wnętrz. Jego wybór oparty jest zazwyczaj na preferencjach estetycznych. Jednakże aranżację oświetleniową należy zaplanować w taki sposób, aby w mieszkaniu czuć się komfortowo, bez względu na zmrok. Lampy do kuchni są bardzo ważne. By pracowało się w niej wygodnie, powinniśmy postawić na kilka punktów oświetlenia. Oprócz głównej lampy, oświetlającej pomieszczenie, trzeba pomyśleć o oświetleniu uzupełniającym, które oświetli przestrzeń roboczą.

żyrandol

Autor: Dmitry Boyarin
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy pamiętać, iż główne lampy do kuchni muszą dawać rozproszone światło, które nie będzie męczyło oczu nawet przy dłuższym przebywaniu w pomieszczeniu . Dla rezultatów dekoracyjnych, można kupić taśmy z żarówkami LED, które dodadzą uroku całemu wnętrzu. Podczas przebywania w kuchni będziemy potrzebowali doświetlenia kilku punktów, dlatego głównym światłem, stawiamy również na to, by najważniejsze miejsca, w których się poruszamy były właściwie oświetlone, kiedy tego potrzebujemy.

Ponieważ w kuchni stosunkowo łatwo o zabrudzenia, dobrze postawić na elementy, które łatwo będzie można czyścić. Nieco odmienne zadanie czeka nas, gdy kupujemy żyrandol do salonu . Wybór na rynku jest bardzo duży. Lampy wiszące do salonu muszą tworzyć całość z wnętrzem a jednocześnie nadawać mu niepowtarzalnego charakteru. Bardzo istotne jest to, by żyrandol do salonu był nie jedynie ozdobny, ale także pasował do wielkości pomieszczenia. Zbyt wielki w niewielkim pomieszczeniu nie tylko będzie dawał meczące dla oczu oświetlenie, ale przysłoni całość aranżacji salonu. www.lampyilampki.pl/286-zyrandole-do-salonu http://www.lampyilampki.pl/289-oswietlenie-do-kuchni-i-jadalni

Lampy wiszące do salonu najlepiej wyglądają w przestronnych pomieszczeniach (lampy wiszące do salonu). Żyrandole nie koniecznie muszą być bardzo ozdobne. Dla osób ceniących styl minimalistyczny, proponuje się na przykład matowe żyrandole produkowane z papieru. Błędem może okazać się kupno oświetlenia przed zaprojektowaniem i chociaż częściowym wyposażeniem wnętrza. Bez znaczenia czy jest to kuchnia czy salon, oświetlenie powinno być ostatnim etapem wykończenia, wtedy bowiem mamy pewność jaki typ oświetlenie będzie pasował do umeblowania i jaki da najlepsze światło dla wnętrza zaaranżowanego w konkretny sposób.