Rower górski czy miejski

Kategorie Ciekawostki
Pomimo tego, że zima jeszcze trwa, warto już teraz pomyśleć o zbliżającej się wiośnie oraz eskapadach rowerowych. Bez znaczenia jest czy żyjemy w dużym mieście czy w przytulnym miasteczku, czas na aktywny wypoczynek i przejażdżki rowerowe wygospodarujemy zawsze i każdy dopasuje odpowiedni rower dla siebie.

Jak wybrać wygodny rower?

przerzutki rowerowe

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com

Głównym pytaniem przy wyborze roweru jest to, czy ma on nam być potrzebny, do wycieczek po mieście czy środek transportu czy pragniemy pokonywać nim górskie szlaki oraz błotniste równiny. Wyróżniamy rowery dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Rowery dostosowane są do naszych potrzeb – w inny sposób skonstruowane i delikatniejsze będą rowery dla kobiet, w opozycji do ciężkich rowerów dla męskich. Rowery dziecięce stworzone są tak, aby wraz ze wzrostem dziecka, rower można było dostosowywać do wzrostu i zwiększać jego wysokość.

Przejażdżki miejskie.

O tym, że w zakorkowanym mieście nic nas nie wybawi od spóźnienia do szkoły tak jak rower, wiemy wszyscy. Kiedy całe miasto stoi w korkach, my bez pośpiechu wykorzystując trasy rowerowe jedziemy dalej. Idealnym rozwiązaniem dla mieszkańców miast są |rowery miejskie. Cechują się one klasycznym wyglądem i delikatną budową. Istotnym wyposażeniem takich rowerów są światła oraz gadżety odblaskowe – muszą one bowiem być zauważalne na drogach. Rowery miejskie przystosowane są do nagminnego zsiadania z nich, z tego powodu siodełko położone jest niżej od kierownicy i ułatwia jazdę z wyprostowanym kręgosłupem.

Entuzjaści rowerowych wojaży i adrenaliny

kierownica rowerowa

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tych, którym nie straszne są górskie trasy, ciężkie warunki pogodowe i terenowe, sklepy rowerowe oferują rowery górskie. Mają sportową linię, są masywniejsze a także zawierają lepsze amortyzatory. Spośród nich można wskazać dwa typy – długodystansowe XC zwane Kross country, oraz MTB, doskonałe do zróżnicowanych górzystych tras.

Wybraliśmy rower, trzeba pomyśleć o asortymencie dodatkowym —> więcej informacji.
Dobrze wyposażony sklep rowerowy ma w asortymencie poza rowerami, bardzo dużo artykułów dodatkowych, przydatnych w podróży.

Chcesz wiedzieć więcej z tego intrygującego tematu? Więc najlepiej trafiłeś. Najnormalniej w świecie idź tu (http://gohero.pl) i przenieś się do następnej strony.

Wybierać możemy spośród niezliczonej ilości bidonów na napoje – ciepłe i zimne, pojemników i skrzynek, które zmieszczą nasz bagaż.
Aktywny wypoczynek jest bardzo potrzebny do zachowania zdrowia, łagodzi stres i wyzwala energię. Rowerowe wojaże są wspaniałym sposobem na zdrowie oraz długowieczność, co ważne, jeździć mogą wszyscy – od dzieci po osoby starsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *