Oświetlenie zrób to sam – styl niewielkim nakładem

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Podoba tobie się trendy lokum dokładnie jak z okładki, ale nie masz funduszów na zakup drogich mebli? Nie przejmuj się. Trzeba tylko mieć fantazję i ruszyć do pracy. Odkryj super pomysły na niestandardowe oświetlenie i zyskaj kasę.

Szał na słoiki

żyrandol

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Czy pamiętasz słoiki po musztardzie, które wszyscy kiedyś stosowali jako kubki do herbaty lub kawy? Młode pokolenie zapewne to bawi, ale dla mnie to przykład kreatywności w najlepszym tego słowa znaczeniu. Autentyczny duch DIY. Po latach trend na słoiki wraca i w wielu klubach wykorzystuje się je do podawania koktajli. Ja tworzę ze słojów ekskluzywne lampy stołowe (więcej: http://www.galeriaoswietlenia.pl/125-lampy-klasyczneiki i zamieścić w środku świecę. Lepszy efekt można zyskać, malując słoik kolorowym lakierem do paznokci. Moim zdaniem nic tak dobrze nie tworzy nastroju jak

lampa

Źródło: pixabay.com

płonąca świeca, a zapachowa. Lampy z butelek po piwieFlaszki to super surowiec do zrobienia lamp i żyrandoli. Wystarczy trochę butli, dratwa, pilnik do cięcia szkła i możesz wymyślać jedyne w swoim rodzaju ekskluzywne żyrandole np. Sklep GaleriaOświetlenia.plSklep Stopuje cię tylko fantazja. Od czego zacząć? Od najtrudniejszego, czyli od wykrojenia denka. Aby zrobić to dobrze, musimy zablokować butelkę (warto otulić szmatką imadło). Później przyciskamy ostrze do rżnięcia szyb do butli.

Okręcamy powoli butelką, kreśląc równe nacięcie na butelce. Szybkie uderzenie i dno oskakuje bez problemu. Teraz wystarczy naciągnąć kabel i wkręcić żarówkę. No i żyrandol można już używać. Jeżeli preferujesz rozmach, połącz kilka takich sztuk za sprawą linki lub ramy z listewek, lub za pośrednictwem rur PCV. Możliwości jest dużo.

Udowodniliśmy lampy ekskluzywne możesz zbudować samemu i nie trzeba tracić pieniędzy na kosztowne modele z salonu. Koniecznie zobacz: Sklep GaleriaOświetlenia.plSklep Własna robota daje poczucie spełnienia i prezentuje się genialnie. Spróbuj stworzyć coś o własnych siłach, a przekonasz się, ile w tym potywnej energii. Jesteśmy pewni, że przyjaciołom opadnie szczęka na wieść, że samodzielnie budujesz swoje meble. Za kasę tego nie dostaniesz.