Piękne chryzantemy, jako jesienna dekoracja twojego ogródka. Uprawa chryzantem i najważniejsze informacje o kwiatach z rodziny chryzantem

Kategorie Poznaj
Chryzantemy to rośliny, które uwielbia wiele osób. Różnorodność kolorów tudzież rodzajów chryzantem sprawia, iż można je spotkać w wielu ogrodach, szczególnie gdy nadejdzie jesień. Z pewnością jedną z największych zalet chryzantem jest to, że mogą kwitnąć niemal do nadejścia zimy.

Bardzo często można je spotkać w wazonach i są również bardzo popularne jako kwiaty na Wszystkich Świętych. Kiedy zależy nam na ładnym skalniaku albo rabatkę przez cały rok, chryzantema ogrodowa z pewnością będzie świetnym rozwiązaniem na ozdobę naszego ogródka. Więcej informacji: zobacz więcej. Jest najbardziej popularnym kwiatem, który sprzedaje się w czasie jesieni w kwiaciarniach. Dzięki temu, że można wybierać spośród mnóstwa barw a także ich odmian każdy pasjonat kwiatów z pewnością znajdzie coś dla siebie. Gdy pragniemy zasadzić chryzantemy w swoim ogródku warto wiedzieć, iż istnieją gatunku, które rosną wiele lat oraz takie, którymi będziemy mogli cieszyć się jedynie podczas jednego sezonu. Niektóre z nich też zaczynają wcześniej rozkwitać, czasami nawet sierpniu czy też wrześniu.

zółta chryzantema

Autor: Daniela
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zamierzamy uprawiać chryzantemy w ogródku powinniśmy wybrać odpowiednie gatunki od hodowców. Kwiaty, które są sprzedawane w doniczkach przede wszystkim są hodowane w szklarniach tudzież hamuje się ich wzrost, aby szybko nie przekwitały. Takie kwiaty nie będą ładnie kwitły w naszym ogrodzie. Jeżeli decydujemy się na chryzantemy uprawa ich nie będzie zbyt czasochłonna. Sam zobacz: http://www.chryzantemy.pl/index.php?go=jak_uprawiac.

chryzantemy

Autor: Dorcia

Idealne będzie miejsce, które jest dobrze naświetlone. Istotne jest, aby sadzonki sadzić późną wiosną.

Dzięki temu, mamy pewność, iż nasze kwiaty nie przemarzną. Gdy pąki kwiatowe będą rosły, sadzonki należy nawozić do momentu, gdy zaczną pojawiać się kwiaty. Dzięki temu, nasze chryzantemy będą ładne, ale też nie będą zbyt wybujałe tudzież przerośnięte, co mogłoby się stać, kiedy nie przerwalibyśmy procesu nawożenia.

Chryzantemy są bardzo ładnymi kwiatami, które często są kupowane w okresie późnej jesieni. Kiedy pragniemy mieć wspaniały ogród także podczas jesieni możemy posadzić chryzantemy w swoim ogródku. Powinniśmy jednak odpowiednio o nie zadbać, by móc cieszyć się pięknymi kwiatami.