Odpowiednie meble dla dzieci – czytaj na ten temat więcej

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Jeżeli jesteśmy rodzicami powinniśmy pamiętać o tym, by dopasować do swych pociech meble. Często nie pamiętamy o tej kwestii, a to niezmiernie ważne, bo dzieciaki nie mając dopasowanych mebli do swojego wzrostu będą ciągle nas o coś prosiły, a to okażę się trudne i dla nas dorosłych i dla naszych dzieci. Tak, więc należy między innymi zakupić właściwe krzesła dla dzieci. Musimy je dobrać do stołu w jadalni. Małe dzieci muszą posiadać specjalne krzesełko do jedzenia.

Bo to sprawi, że nawet ich nie do końca skoordynowane ruchy nie doprowadzą do tego, że maluch z niego wypadnie. A, kiedy dziecko będzie już odrobinę większe powinniśmy wybrać krzesła dziecięce do jego pokoju . Krzesełka do stolika, gdzie nasza pociecha będzie mogła usiąść i coś narysować. Tak, więc naprawdę warto znaleźć czas na szukanie odpowiedniego krzesełka, które wysokością będzie pasowało do blatu stołu. Na szczęście producenci mebli zadbali o to, żeby można było, w czym wybrać. Także powinniśmy mieć chwilę, a szukanie perfekcyjnego krzesełka dla naszej pociechy.

półki

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com


Półki w dziecięcym pokoju

Urządzenie pokoju dla dzieciaków to faktycznie wyzwanie, z którym nie jest łatwo się zmierzyć. Trzeba dowiedzieć się, że dzieci należy traktować z odrobinę większą wiarą w to, że wiele rzeczy są w stanie zrozumieć (czytaj o krzesłach dziecięcych). Z tego powodu nie trzeba bać się półek. Dla części rodziców półki (mocowanie półek) dla dzieci to zagrożenie, bo maluch mogłoby się na półkę wdrapać i może mu się coś stać. Ale, jeśli pozwolimy dziecku postawić wszystko na półce i objaśnimy, po co pólka jest, to nasz maluch na półkę nie wejdzie, nie musimy się, tym martwić.

Dodatkowo półki do pokoju dziecka powinny być konkretnie zamontowane i powinniśmy pamiętać, żeby stały tam rzeczy nie często używane. Choć można też na półce postawić książeczki do czytania przed snem, bo warto je trzymać w jednym miejscu (pólki dla dzieci ). Wszystko zależy więc od tego, co mama i tata wspólnie z pociechą zdecydują, bo przecież to pokój dziecka i oczywiście od tego ile dziecko ma lat. Bo dziecko chodzące do szkoły powinno mieć na 100% więcej półek niż tylko tę na jakieś ekstra zabawki, bo przydatna będzie też półka na szkolne książki.