Wycieczka pociechy na kolonie

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Nie każdy ma możliwość zapewnić dziecku zajęcie i bezpieczną zabawę w wakacje. Większość rodziców musi pracować podczas lata, czy też wziąć dodatkowy urlop wypoczynkowy, aby zapewnić dziecku opiekę. W takiej sytuacji wyjazd dziecka na kolonie, bądź obóz jest doskonałą możliwością, bowiem zdołają bez nerwów pracować w czasie gdy ich pociechy przebywają na kolonii, albo obozie.

Namiot

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym pomysłem na odpoczynek dla najmłodszych jest wysłanie ich na kolonie i biwaki.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygował Cię nasz temat, to idź w kolejną stroną. Tam czeka na Ciebie kompleksowa analiza (https://hotelepark.pl/olsztyn/wesela-i-bankiety/imprezy-integracyjne). Myślimy, że w ten sposób będziemy w stanie odpowiedzieć na wszelkie Twoje wątpliwości.

Latorośl na tego rodzaju wyjeździe bardzo korzysta. Naucza się przede wszystkim niezależności i odwagi. Do tego szkoli zdolności interpersonalne, kształtuje swój styl, sprawdza siebie, zaznaje poczucia sprawności, musi samo sobie radzić w nowym otoczeniu, w nowej wspólnocie, musi zaadoptować się do nowej sytuacji. Oswaja się z innymi ludźmi i z nową realnością, w której jest jednym z wielu.

Przede wszystkim powinno się zadbać o bezpieczeństwo malucha. Rodzice muszą posiadać wiedzę, z kim i dokąd jedzie latorośl, jakie będą warunki mieszkaniowe, jaki jest program zajęć.

Trampolina

Autor: Jeromy Shepherd
Źródło: http://www.flickr.com

Główną kwestią w planowaniu wyjazdu jest zebranie jak najbardziej dokładnych danych o organizatorze kolonii, wychowawcach i miejscu, w jakim potomek spędzać będzie czas. Najodpowiedniej ekspediować najmłodszych na kolonie, czy biwaki rekomendowane przez opiekunów różnych latorośli.

Znaczący jest też wybór właściwej formy przyjemności. Ofert na rynku jest niemało. Istnieją obozy sportowe, lingwistyczne, artystyczne. Wybór kolonii stosownej winien być przedyskutowany z latoroślą, bo to przecież ono ma się dobrze bawić. Warto pamiętać, że to, co nam wydaje się przyciągające, nie musi być takie dla malucha. Powinno się mieć pełne przekonanie, że wyjazd będzie dla pociechy interesujący.

Eskapady, konkursy, dyskoteki, włóczęgi, plażowanie, basen, zawody, gry zbiorowe i frajdy, wszędzie tutaj konieczna jest integracja i zdolność działania w gromadzie, którą dzieci powinny wykorzystać w szkole i w życiu powszednim, choćby przy przestrzeganiu zasad jakie wyznacza wspólnota. Warto też sprawdzić, czy organizator posiada pozwolenie na funkcjonowanie, jest wiarygodny i ubezpieczony.