Rozwój poprzez zabawę – czyli co robić, by nasze dzieci chętniej się edukowały

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Chciałabyś, by twoje dzieckona bieżąco rozwijało różne umiejętności i było bardzo kreatywne? Nie da się tego zrobić rzecz jasna w jeden dzień. Tak naprawdę jest to proces, który trwa przez całe życie danej osoby. Jednakże możemy sobie w tym pomagać albo sobie utrudniać. W pierwszym przypadku sięga się po rozwiązania, mające na trwałe zaszczepić w dzieciach konkretne talenty i umiejętności, a wcześniej je z nich wydobyć.
Polecanym rozwiązaniem w tym zakresie jest rzecz jasna uczenie przez zabawę, choć nie tylko uczenie.

zabawa

Autor: Paul Ashley
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawa ma pozytywny wpływ na człowieka, w szczególności młodego. Sprawia, że jesteśmy radośni, pełni życia, ale również lepiej chłoniemy wiedzę czy godzimy się na zmiany. Stąd też na przykład, jeżeli damy dziecku zabawki montessori, dzięki którym będzie mogło nie tylko spędzić miło czas, ale również rozwijać umiejętności, tego rodzaju jak sprawność, czy pomysłowość, z pewnością okaże się to korzystnym rozwiązaniem. Wspomniane zabawki rozwijają malucha praktycznie na każdym etapie jego życia, z tego też powodu warto zaopatrzyć w nie pokój dziecięcy – Bartłomiej Krzak.

Jednak zabawa nie musi mieć miejsca tylko w przypadku zabawek. Zabawne mogą być także inne akcesoria dziecięce, dzięki którym maluch ma dobre samopoczucie. Przykładem może być między innymi pościel snurk. Jest to pościel, która zwraca uwagę ze względu na zastosowane na niej wzornictwo, które szczególnie upodobały sobie dzieci, chociaż nie tylko one. Kołdra z grafiką, na jakiej umieszczone są zabawne motywy, daje maluchowi sporo radości, a przede wszystkim sprawia, że lepiej i szybciej zasypia. Jeżeli na dodatek jest wyprodukowana z miękkiej bawełny, miłej i delikatnej dla skóry, możemy mieć pewność, że nasz maluch z chęcią będzie chodził do łóżka, gdy przyjdzie już na to pora.

dzieci na koniach
Rzecz jasna, podane przykłady są tak naprawdę jednymi z wielu, jakie można podać, jeśli chodzi o zabawę i jej pozytywny wpływ na maluchy. Przez zabawę dzieci stają się bardziej pomysłowe, bardziej otwarte, czy bardziej odważne. Wykorzystajmy to. W ciągu dnia pojawia się wiele możliwości, by się bawić i szans, by wykorzystać to w pożyteczny sposób.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to tutaj też znajduje się świeża treść (horyzont.net.pl/), która z pewnością będzie Ci odpowiadać.

Dzieci docenią to w młodości i później już jako dorośli – kliknij tutaj.