Wyciszanie pojazdu – zobacz w jaki sposób robią to fachowcy

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Głośno? Przeszkadza donośny świst wiatru, gdy jeździsz z prędkością powyżej 100 km/h? Złości cię huczek brzmiący spod kół w czasie przemieszczania się po chropowatym asfalcie? Wszystkiemu możesz zaradzić, każde auto da się pięknie wyciszyć! Cisza w kabinie samochodu jest synonimem komfortu, a nawet splendoru kojarzonego z najdroższymi czterokołowcami.

Nic

warsztat samochodowy

Autor: M.J.Ambriola
Źródło: http://www.flickr.com

jednakże nie stoi na przeszkodzie, by zmodyfikować fabryczne wygłuszenie przez co ograniczyć hałasy przedostające się do środka pojazdu. Pojawiają się warsztaty, jakie nie tyle reperują popsute samochody, co poprawiają sprawne. W kwestiach izolacji akustycznej w modnych czterokołowcach zawsze będzie wiele do korekty. Zobacz jakie są sposoby na wyciszenie auta. Na początek zła wiadomość: to nie są tanie rzeczy. Zaskakujące na pierwszy rzut oka ceny profesjonalnego wyciszania zaczynają wyglądać na normalne, gdy zobaczymy, ile pracy nastręcza wyciszenie auta. W teorii jest to niezmiernie proste: samoprzylepnymi matami (niektóre rodzaje musimy podgrzać opalarką, inne nalepia się jak nalepki) wyklejamy podłogę bagażnika, blachy drzwi oraz klap i posadzkę pod fotelami. Proste? W zasadzie tak, jednakże.

Czy czujesz ochotę na kolejne tak samo ciekawe posty? Jeżeli tak, to chcemy Cię zawiadomić – kliknij i sprawdź (http://lpsp.pl/zabudowy-pozarnicze/) tutaj dużo więcej.

. Żeby dobrać się do gołej blachy, trzeba rozmontować wnętrze pojazdu na części pierwsze. Specjaliści od wyciszania potrzebują kilku godzin na realizację usługi częściowej (np. wygłuszenie bagażnika) do paru dni na operację kompleksową.

samochód mini

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Większość czasu zajmuje zdjęcie tapicerki, boczków drzwi oraz plastików osłon.

Każdy, kto próbował kiedykolwiek osobiście rozkładać takie elementy, zna, że rozłożyć da się wszystko, ale już poskładać (w szczególności przy użyciu tych samych spinek) może być o wiele trudniej.
Entuzjastom samodzielnego rozkładania elementów wnętrza podpowiemy, iż spinki, jakie często są jednokrotnego użycia, nabywa się w autoryzowanym serwisie. W przypadku poniektórych marek kosztują one kilkanaście groszy za sztukę i w sumie rachunek jest mały. Jeżeli jednak jedna spinka kosztuje parę zł, natomiast zepsujemy ich kilkadziesiąt i doliczymy koszt wymiany paru połamanych plastykowych detali, może to popsuć rachunek ekonomiczny. Nie trzeba dodawać, iż składanie wyciszonego auta za pomocą połamanych spinek nie ma sensu.