Dużo mentorów do spraw wychowania ostrzega przed nowym zjawiskiem. Nasze dzieci oglądają za dużo TV i ciągle ślęczą przed wyświetlaczami pecetów. Zabawki dla dzieci są nierzadko wypierane przez nieaktywnie gapienie się na migające obrazki. Komunikaty obrazkowe pokonują książki, które idealnie rozwijają inteligencję. Jeśli posiadasz potomka, powinieneś przeczytać ten artykuł.

To, w jaki sposób wychowasz dzieciaka, będzie miało wielkie skutki w jego dalszym życiu. To powszechnie znany fakt, że dzieci, którym kiedyś czytano książki przed spaniem, zaczną później na własną rękę dużo czytać. A to z kolei niesamowicie wpływa na ich postęp umysłowy. Współczesna era obrazkowa zamazuje pozytywy, jakie płyną z zmieniania liter na obrazy w mózgu.

zabawki dla dziecka

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy, jak mocno dobrze dobrane rekreacyjne akcesoria dla dzieci (np. ) potrafią stymulować dziecięcy umysł. Powinno się nie tracić z oczu zasady, że sama zabawa nie jest przeznaczona wyłącznie do dawania radości. Nie służy też ulżeniu rodzicowi w jego obowiązkach wobec berbecia.Terapia – kliknij -Dzieciak musi się uczyć, równocześnie bawiąc się. Przykładowo wymyślanie różnych konstrukcji z klocków Lego świetnie rozwija wyobraźnię oraz umiejętności manualne. Granie z tatą w gry planszowe nakłania do perspektywicznego myślenia, zdrowej rywalizacji i nawiązywania współpracy w celu zdobycia wspólnego dobra.

Funkcjonalne pufy dla dzieci od Lamps&Co.

Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.

Przeglądając zabawki dla niemowląt (więcej tu: ) z okazji Gwiazdki nie zapominaj o tych istotnych sprawach. Nie podążaj za duchem konsumpcji, wybieraj to, co jest korzystne dla twojego dzieciaka, a nie to, co jest popularne.

Ten prezentowany artykuł jest niesamowicie wciągający? Więc odszukaj więcej tutaj (https://www.collegium-novum.pl/), aby poznać jeszcze większą ilość faktów na omawiany temat.

Czasem powinno się wybrać wbrew pragnieniom malucha, lecz to potem zaprocentuje w przyszłości. Maluch, który wychowuje się w domu, w którym ceni się rolę książek i dobrych zabawek, ma wielką szansę na sukces w dorosłym życiu. Taka jest prawda, że wychowanie potomka to ciężka sprawa. Ale spójrzmy na to w ten sposób: maluch to inwestycja, która na pewno się zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *