Co można robić nad morzem? Zastanów się nad kursem sternika

Kategorie Ciekawostki
Polacy coraz częściej wybierają aktywne typy spędzania wolnego czasu. Wspinaczka górska, jazda na rowerze i długie spacery to najbardziej lubiane typy aktywnego spędzania czasu. Niesłusznie uważa się, że w okolicy zbiorników wodnych nie ma dużej ilości możliwości aktywnego spędzenia czasu. W ostatnich latach coraz popularniejsze są sporty wodne. Polska ma silną reprezentację w części sportów wodnych, nie każdy jednak ma świadomość, że w Polsce mieszczą się jedne z najnowocześniejszych ośrodków sportów wodnych na całym kontynencie.

Ciekawy forma spędzania czasu nad wodą
Miejsc umożliwiających tego typu rozrywki nie ma wprawdzie dużo, pozostałe państwa w Europie mogą ich jednak pozazdrościć. Dyscyplinę tę można uprawiać dwiema metodami: przy pomocy profesjonalnego wyciągu, bądź z wykorzystaniem łodzi motorowej. Pamiętajmy jednak, że do kierowania łodzią potrzebujemy patentu sternika, tylko wtedy możemy swoim znajomym zapewnić frajdę. Fachowcy i znawcy motorówek i sportów motorowodnych polecają to rozwiązanie dla amatorów , gdyż jest to zaskakująco lepsze pomysł, niż startowanie przy pomocy wyciągu, który jest skomplikowany i bywa groźny. Ciekawym rodzajem tej dyscypliny jest wakeboarding. Różnica między tymi sportami jest analogiczna, jak między jazdą na snowboardzie a tradycyjnym narciarstwem – wakeboard to jazda na specjalnej desce. Ludzie uprawiający tę dyscyplinę niejednokrotnie korzystają też ze charakterystycznego żagla, przypominającego kształtem spadochron.

kursant ciągnięty przez motorówkę

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju żagiel umożliwia robienie bardzo zaawansowanych fugur, wymaga jednak silnego wiatru. Dlatego lepiej skorzystać z mocy motorówki.

Zainteresowały Cię wątki zawarte w tym poście? Czujesz jednak niedosyt? Zatem zachęcamy do nowej strony – naciśnij tu tani hostel we włocławku i wejdź tam.

/J]

Co jest potrzebne
[Uprawianie takich dyscyplin wymaga posiadania specjalistycznych akcesoriów oraz umiejętności. Warto skorzystać w tego typu przypadkach z pomocy specjalistów z takich firm jak Bombram – cała oferat. Oprócz tego warto również zastanowić się nad kupnem swojej własnej łodzi, jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uprawić sporty wodne w każdym miejscu i nie chcą być zależni od innych. Oczywiście tego typu sprzęt nie jest tani, jednak raz kupiony będzie służył swojemu właścicielowi na całe lata oraz będzie przykuwał uwagę plażowiczów. Nie zapomnijmy jednak, że najważniejsze są uprawnienia, więc zanim zdecydujesz się na zakup drogiej łodzi zrób sobie kurs i sprawdź czy w ogóle Ci się to podoba. Jednak przed pierwszą wyprawą nad wodę w celach wypoczynkowych, należy również pamiętać o takich drobnych rzeczach, jak okulary przeciwsłoneczne czy wodoodporny balsam do opalania o wysokim filtrze.