serwis samochodowy to miejsce, w którym każdy kierowca przynajmniej raz był lub się znajdzie. Samochody stosunkowo często ulegają rozmaitym uszkodzeniom, a o niewielką kolizję czy stłuczkę nietrudno. Wybór punktów świadczących takie usługi jest najczęściej niezwykle duży, w każdym mieście można spotkać ich co najmniej kilka.

felga

Także oferowane usługi często różnią się ze sobą, a ich poziom zróżnicowania jest spora. Warsztaty oferują więc wszelkiego typu przeglądy, wymianę oleju oraz pozostałych elementów pojazdu, reperację urządzeń, czy też śrutowanie (Śrut do piaskowania dostarcza firma Wanmartex: ). Bardzo często dostępna jest także regeneracja felg. Jest to usługa ostatnio często pożądana, toteż wiele serwisów wprowadza ją do swojej oferty.

Podstawowe usługi serwisowe
Warsztaty samochodowe najczęściej
podejmują się napraw wszystkich rodzajów aut osobowych, nierzadko również ciężarowych. Można tam naprawić uszkodzony silnik, wymienić amortyzatory oraz dokonać przeglądu wszystkich pozostałych elementów mechanicznych samochodu. Poza tym dostępne są naprawy części elektrycznych pojazdu, do których zalicza się alternatory, oświetlenie a także radio samochodowe. Praktycznie w każdym serwisie oferuje się usługi wulkanizacyjne, do których zalicza się wymianę opon, zarówno niesprawnych jak i przykładowo letnich na zimowe.

Naprawa felg

felga po renowacji

Bardzo popularną usługą jest regeneracja i zabezpieczenie felg. Piaskowanie felg stalowych i aluminiowych odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznego pistoletu ze sprężonym powietrzem. Służy to dokładnemu oczyszczeniu uszkodzonej felgi, na przykład w sytuacji, gdy nabywa się używany pojazd z nieznacznie zużytymi felgami. Funkcjonują serwisy jak na przykład przedsiębiorstwa oferujące piaskowanie felg w Krakowie świadczące tylko tego rodzaju usługi. Oferują zarówno zmianę felg na nowe, jak i regenerację oraz zabezpieczenie. Naprawa ma miejsce poprzez oczyszczenie, a później pokrycie felgi kilkoma warstwami materiału wypełniającego ubytki. Chromowanie jest zabiegiem dużo kosztowniejszym, daje jednak o wiele bardziej trwałe efekty. Inną popularną usługą jest malowanie felg. Piaskowanie (okazje na zestaw do piaskowania karchersklep.techkar.pl) usługi (www.zielonastrefa.net)