Zrób dobre wrażenie na innych ludziach – zadbaj o własny image

Kategorie Ciekawostki
Każdy z nas jest w pewien sposób oceniany przez innych ludzi, oprócz tego my sami także oceniamy osoby, jakie spotykamy w trakcie swojego całego życia. Dzieje się to świadomie bądź podświadomie, toteż nawet wtedy, gdy mówimy, iż nie powinno się oceniać książki po okładce, trochę się oszukujemy, albowiem to, co określona osoba „mówi” o sobie w sposób niewerbalny, naprawdę nadzwyczaj mocno oddziałuje na to, jak patrzy na nią środowisko. Sami w związku z powyższym przez swój ubiór, sposób poruszania się, gestykulację jesteśmy w oczach innych osób klasyfikowani na setki różnorakich sposobów.

szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy, dobrze będzie, jeżeli odnajdziemy się w miarę szybko, przystosujemy do otoczenia, wyczytamy z twarzy innych to, jacy są oraz czego mogą od nas chcieć. To wszystko to kompetencje miękkie, jakie faktycznie dobrze uzyskać. Dlaczego? Jeśli nie będziemy wiedzieli, jak się zachować w określonych sytuacjach, nasza pozycja z góry może zostać uznana za skreśloną. Nawet jeśli będziemy pełni pozytywnych chęci, gotowi merytorycznie, właściwie nastawieni, to bez wiedzy w temacie procesów zachodzących w ludzkiej psychice nigdy tak naprawdę nie nauczymy się, w jaki sposób zdobywać sukces w relacjach międzyludzkich.

Sprawdź również: da się ukryć, że charakter interpersonalny ma zarówno spotkanie z urodziwą dziewczyną czy przystojnym chłopakiem, a także pierwszy dzień w nowej pracy, wizyta u przyszłych teściów czy załatwianie spraw przez studenta w dziekanacie. Te liczne uwarunkowania powodują, że wcielamy się w przeróżne role i dopiero wówczas, gdy zgadniemy, jak powinniśmy w określonej roli wyglądać, będziemy potrafili elastycznie dopasowywać się do zmieniających się ciągle zdarzeń.

Nie chodzi tutaj bynajmniej o udawanie kogoś, kim nie jesteśmy! Sedno sprawy tkwi w tym, by zrobić dobre wrażenie, zostając cały czas sobą. Jeśli zaczniemy rozumieć, w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, to po prostu jakiegoś dnia spostrzeżemy, iż nasze relacje z ludźmi ulegają znaczącej poprawie i nawet nieprzyjemna z reguły urzędniczka nagle, dzięki naszemu podejściu, potrafi załatwić nasza sprawę szybko oraz bez narzekania. Jest to coś absolutnie wyjątkowego, dlatego też warto poćwiczyć swe kompetencje miękkie. Będą przydatne one tak samo w pracy, jak też w życiu osobistym.