Oświetlenie led jest bardziej oszczędne niż oświetlenie, które mieliśmy jeszcze do niedawna w naszych mieszkaniach. Ogółem oświetlenie ledowe nie jest używane jedynie w naszych mieszkaniach. Coraz więcej miast decyduje się na wymianę miejskiego oświetlenia na wspomniane oświetlenie ledowe. Jak można się domyślić jest to bardzo kosztowna inwestycja, ale na sto procent po jakimś czasie się zwróci. Czemu?

żarówki

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com
Bo tego typu oświetlenie będzie zużywało mniejszą ilość energii. Dodatkowo kierowcy dostrzegają bardzo dużą różnicę, kiedy pojawiają się na drogach i jadą w miastach oświetlanych ledowymi lampami. Chodzi o to, że światła led nie oślepiają kierowców. Można stwierdzić, że są im bardziej przyjazne.

Interesuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło materace dziecięce a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Ale powracając do oświetlenia led w domach często wybierane są do naszych domów żarówki led mr11. Są one wybierane, bo posiadają specyficzne gwinty. Dość często są używane w łazienkach, ale bywa, że i w kuchni mamy taki kinkiet do tego typu żarówek.

Żarówki ledowe

Chyba już we wszystkich domach są żarówki led. Niemalże każdy zrozumiał, że to oszczędzanie. Nie dość, że takie żarówki długo świecą, to dodatkowo dzięki nim mniej będziemy płacić za prąd. Tak, więc rzeczywiście dobrze pomyśleć o wymianie starych żarówek na te ledowe, jeśli wydarzyło się tak, że do tej pory nadal nie było okazji tego zrobić. Powinniśmy jednak pamiętać, że żarówka ledowa jest trochę droższa aniżeli żarówki, które

żarówki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

kupowaliśmy kiedyś. Ale ogółem w rozrachunku, kiedy dodamy do jej ceny to, że mniej później będziemy płacić za rachunki za energię, to okaże się, że ta cena jest niska. We wszystkich sklepach z oświetleniem otrzymamy żarówki led, w hipermarketach też możemy kupić tego typu żarówki.

Nie musimy się też przejmować, że nie będą one pasować do naszych lamp. Przedsiębiorstwa produkujące żarówki led produkują je z gwintami, które odpowiadają tym lampom, które posiadamy w naszych mieszkaniach. Nie trzeba zmieniać lamp razem żarówkami. Wielu ludzi zamartwiało się, że coś może nie pasować, ale całe szczęście wszystko jest dobrze przemyślane. Dzięki temu wymieniając żarówki jesteśmy rzeczywiście na plus bez żadnego, „ale”. Bo oświetlenie led, to nie jedynie dobra opcja dla naszych kieszeni, ale też dla środowiska.