Nowoczesne pomieszczenia cechuje prostota, funkcjonalność oraz estetyka. Sprzęty utrzymane w tymże stylu odznaczają się raczej minimalistyczną formą i funkcjonalnością, która znacznie upraszcza codzienne użytkowanie. Często mają ciekawe jak też geometryczne formy, jakie świetnie komponują się z surowym wnętrzem albo białymi ścianami.

wystrój salonu

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Często dobierając ekwipunek do nowoczesnego salonu kierujemy się modą oraz wybieramy artykuły, które są w danym momencie na topie. Jednakże w takim przypadku nasz salon nie będzie modny w następnych sezonach, i czekać nas będzie wymiana mebli. Postawmy zatem na bardziej uniwersalne fragmenty ekwipunku, takie jak narożniki skórzane, które posłużą nam dłużej aniżeli jakiś sezon – przy ich wyborze nie zapominajmy także o ich funkcjonalności – .

Co wyróżnia nowoczesny pokój dzienny? Na pewno zestawienia dzianin – w aranżacjach łączy się ze sobą przeróżne materiały i wzory, dzięki którym pokój dzienny nabiera niepowtarzalnego charakteru. Częstokroć są to surowe pomieszczenia, w jakich przeważa biel, szarość oraz czerń, lecz umiejętne stosowanie takich kontrastów nie dezorganizuje harmonii pomieszczenia.

Zaabsorbowała Cię przedstawiana tematyka? Sprawdź więc poza tym ten wciągający wpis – to także bardzo cenne źródło informacji.

Projekt wnętrza współczesnego pokoju dziennego winien brać pod uwagę jego funkcję, zatem miejsce spotkań całej familii.

Nowoczesna aranżacja pokoju dziennego to minimalizm elementów z mocnym naciskiem na określone fragmenty. Nie ma miejsca na zbyteczne wyposażenie bądź mnogość dekoracji. Większą wartość ozdobną stanowi jeden specyficzny element – np. nowoczesny narożnik zestawiony z interesującą podłogową lampą.

Często nowoczesny pokój dzienny otwarty jest na kuchnię. Jeśli stawiamy na zespolenie tych dwóch pomieszczeń, pamiętajmy aby wnętrza współgrały z sobą i nie zakłócały swojej ergonomiczności. W pokoju dziennym ustawmy ogromną, wygodną sofę – doskonałą na spotkania ze znajomymi a także familią, w kuchni z kolei stwórzmy przestrzeń do swobodnego pitraszenia jak też konsumowania potraw, pamiętając o współgrających barwach jak też pasującym oprzyrządowaniu.

meble tapicerowane

Autor: Steve Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie każdy producent mebli tapicerowanych ma w swej ofercie meble nadające się do wnętrz z aneksem kuchennym, czyli takie które nadadzą się zarazem do salonu jak też do kuchni – -> sprawdź.