Chryzantemy – i ich uprawa.

Kategorie Poznaj
Pełne uroku kwiaty, jakim są bez wątpienia chryzantemy Polakom kojarzą się przede wszystkim z porą jesienną jak również świętem Wszystkich Świętych. Ogólnie jednak chryzantemy to bardzo szeroka grupa roślin. Ich popularność jest tak duża, że bez żadnych problemów można je znaleźć w dowolnej kwiaciarni. W Polsce na chryzantemy mówimy także złocienie. Dobrze jest znać tę zastępczą nazwę, która wprowadza nas czasem w błąd, jeśli nie znamy tego pojęcia.

Chryzantemy

Autor: liz west
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ kwiaty te cieszą się wielkim zainteresowaniem uprawa (strona polecana w temacie) chryzantem ma swoje uzasadnienie. Możemy na tym interesie sporo zyskać, jeśli oferuje się kwiaty doskonałej jakości. Mogą one potem trafić nie tylko i wyłącznie na groby, ale również do naszych mieszkań. Te kwiaty wyróżniają się tym, że są doskonałe do upiększenia domu, z racji oryginalnej formy, którą posiadają. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że po przejściu procesu przekwitania nadają się już tylko i wyłącznie do kosza.

Co prawda uprawa (tanie nasiona marihuany) chryzantem nie jest tak prostą, sprawą jak to jest w przypadku innych rodzajów kwiatów. To kwiaty, które są bardzo wrażliwe na minusowe temperatury, które przecież w Polsce mają miejsce dość często. Z racji tego nie nadają się one do uprawy gruntowej, która w Polsce jest szalenie modna. Tylko niektóre rodzaje dają takie możliwości. Reasumując jeśli klimat jest dogodny, chryzantemy dobrze uprawia się na tzw. glebach żyznych, próchnicznych jak również tych, które mają duży zasób elementów pokarmowych. Jeżeli mamy ciężką glebę nie możemy uprawiać tychże kwiatów, ponieważ jest wtenczas znacznie większe prawdopodobieństwo zmarznięcia kwiatostanu. Identycznie jak to jest w przypadku niemal każdego kwiatu, chryzantema lepiej rośnie tam, gdzie mamy styczność z znacznym działaniem światła.

Chryzantemy doniczkowe

Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com

Uprawa chryzantem nie jest taka łatwa też z innego powodu. Chryzantemy wymagają regularnego zasilania, przeprowadzanego nawet 2 razy w ciągu miesiąca. Zdecydowanie najlepszym kompostem, który można wdrożyć, jest nawóz w postaci płynnego preparatu. On wydaje się być najbardziej efektywny ze wszystkich. Wtenczas to chryzantema wielkokwiatowa będzie uprawiana z utrzymaniem wszystkich zasad. Efekty będą dostrzegalne w jej wyjątkowej urodzie.

Jeżeli potrzeba Ci sadzonek sprawdź nasz serwis: Chryzantemy Pychyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *