Dlaczego opłaca się poddać regeneracji uszkodzoną turbosprężarkę?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Droga do turbodoładowania jest nieomal tak rozwlekła, jak powstawanie motoru spalinowego. Początkowa turbosprężarka miała ubogie wykorzystanie, nadawała się do wykorzystywania tylko do ogromnych jednostek napędowych, typu silniki w łodziach podwodnych.

W biznesie motoryzacyjnym etap turbodoładowania zaczął się razem z silnikami samochodów ciężarowych. Od tamtej pory systematycznie rozpoczęło się wprowadzanie takiego procesu do przemysłu motoryzacyjnego.

Popularność turbin w osobówkach zwiększało się, ponieważ poprawiała się ich jakość, a emisja CO2 widocznie spadała (czytaj pełen artykuł). Dziś turbodoładowanie napędów spalinowych w pierwszym rzędzie nie bywa omawiane pod względem wydajności, a jest związane ze sporym zmniejszeniem spalania paliwa, a to w efekcie przyczynia się do mniejszego zanieczyszczenia przyrody. Identycznie ma się to jeśli przyjrzymy się sytuacji ciężarówek. Stąd tak istotne bywa, żeby turbina była zawsze działająca. W wypadku problemów, jakich nie sposób uniknąć, konieczna jest regeneracja turbosprężarki (samochodu sprawdź proponowane pronar zabudowa samochodowa) ciężarowego. To spory koszt, jednak o wiele bardziej opłacalny aniżeli zamiana turbosprężarki na całkowicie nową. Nie dziwne więc, iż mechaników grzebiących się tylko w turbosprężarkach jest taki ogrom.

samochód BMW

Autor: Tom
Źródło: http://www.flickr.com

Po to, by łatwiej zrozumieć wartość dodatnią turbsprężania oraz tego jak istotna jest regeneracja turbosprężarki auta ciężarowego, powinno się zrozumieć tę zasadę działania oraz zapoznać się z metodą spalania benzyny w silniku.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetne omówienie (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/audi/100) tej sprawy. Koniecznie to przeczytaj!

Obecnie, najmocniej popularne i rozpoznawalne są jednostki napędowe czterocylindrowe. Cykl pracy tego typu jednostki napędowej przerabiany w czasie podwójnego obrotu wału korbowego składa się z czterech etapów: ssania, kompresowania, rozprężania i wydychania, a mianowicie usuwania CO2.

Ta nieskomplikowana zasada działania jednostki napędowej dostarcza różne możliwości ulepszania jego mocy, przez: powiększenie pojemności skokowej, lub powiększenie prędkości obrotowej. Mając w pamięci te nieskomplikowane zasady regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego nie jest niczym skomplikowanym – .