Toalety o charakterze publicznym – co musi się w nich znaleźć?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Korzystanie z publicznej toalety przytrafiło się każdemu z nas co najmniej raz w życiu. Nie zawsze były to przyjemne doświadczenia. Jeszcze bowiem jakiś czas temu stan znacznej części toalet o charakterze publicznym pozostawiał bardzo dużo do życzenia. Aktualnie sytuacja powoli się zaczyna zmieniać. Można w związku z tym zadać pytanie w co musi być wyposażona toaleta publiczna, aby była miejscem uporządkowanym, bezpiecznym i zgodnym z aktualnymi przepisami o charakterze sanitarnym.

suszarka

Źródło: pixabay.com

W każdej toalecie o charakterze publicznym musi być obecny odświeżacz powietrza. Za sprawą tego w toalecie będzie panował wyjątkowo przyjemny zapach, który sprawi, że wizyta w toalecie będzie dużo mniej uciążliwa. Wybór środków tego rodzaju jest tak wielki, że każdy administrator toalety publicznej kupi coś, co będzie zgodne z jego możliwościami finansowymi. Różnice dotyczą bowiem nie tylko zapachu, ale także tego, jak wydobywa się z odświeżacza.

Najprostszą budowę mają odświeżacze w spray, które niestety w toaletach publicznych niezbyt dobrze się sprawdzają. O wiele lepiej jest kupić odświeżacz żelowy lub elektryczny. Każda toaleta publiczna musi też posiadać mydło do rąk. Nie może to być jednak mydło w kostce. Takie będzie bowiem niezgodne z aktualnymi przepisami o charakterze sanitarnym. Dopuszczalne jest jedynie mydło w płynie. Po myciu należy dłonie czymś wytrzeć. Ręczniki , które przeznaczone są do wielorazowego użytku nie są przeznaczone do toalet publicznych. Dozwolona jest tylko elektryczna suszarka do rąk lub ręcznik papierowy jednorazowy – Impeco.

Elektryczna suszarka do rąk stosowana jest dzisiaj najczęściej. Dzięki niej dłonie można wysuszyć błyskawicznie. Powinno się tylko wiedzieć o tym, aby po osuszeniu posmarować je wysokiej jakości kremem. Gorące powietrze wydobywające się z suszarki może bowiem poważnie przesuszać skórę. W toalecie o charakterze publicznym może też znaleźć się lampa na komary. Lampa na komary nie jest jednak urządzeniem, które obecne jest stale. Bez wątpienia wystarczy, jeśli

lampa na owady

używana będzie ona tylko latem. Za sprawą niej w toalecie nie będą przebywały owady – porównaj lampy owadobójcze.

W efekcie będzie ona sprawiała wrażenie czystszej i bardziej zadbanej. W toalecie o charakterze publicznym musi być również papier toaletowy. Jeszcze kilka lat temu był on prawdziwą rzadkością. Dzisiaj zobaczyć można go zdecydowanie częściej. Dzięki temu korzystać z toalety publicznej można naprawdę swobodnie, a papieru nie trzeba nosić wszędzie ze sobą.

Porządne wyposażenie toalet o charakterze publicznym sprawia, że przestają one być miejscem odwiedzanym niechętnie. Dzisiaj toalety publiczne coraz częściej wywołują w nas zachwyt tym, , że panuje w nich porządek i z jakim gustem zostały urządzone. To miejsca zadbane, pachnące i takie, do których nikt nie boi się wejść. I trzeba się spodziewać, że poziom na którym stoją będzie stawał się coraz wyższy.